Warsztat modystki z Zofią Zając

28-29.10.2016, 16.00-19.00

Laboratorium Designu i Sztuki zaprasza do Pracowni Ubioru. Tym razem zapraszamy do poznania tajników „Warsztatu modystki”.  Poznacie techniki pracy, narzędzia, preparaty i sposoby obróbki filcu i innych materiałów, z których wykonuje się kapelusze, toczki i inne nakrycia głowy. Będziecie mieli okazję samodzielnie wykonać kapelusz, fascynatory, a także dowiedziecie się jak zmienić nijaki, stary kapelusz w niepowtarzalne uzupełnienie waszej garderoby.

Do zobaczenia!

…………………………………………………………………………………………………

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

…………………………………………………………………………..

Laboratorium Designu i Sztuki współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. www.laboratorium Designu i Sztuki. Program oraz szersze informacje znajdziecie na: www.laboratoriumdesignuisztuki.pl 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

WAŻNE:

Nie zabieramy prac do domów! Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej Laboratorium Designu i Sztuki 2016, która odbędzie się od 10 do 31 grudnia w CRZ Krzywy Komin.  

Prowadzący: Zofia Zając

"Modystką była i moja babcia, i moja mama. Od dzieciństwa żyłam w świecie kapeluszy i… miałam ich serdecznie dość – wspomina Zofia Zając, przez długie lata prowadząca zakład modniarski przy ul. Pomorskiej we Wrocławiu. – Mama chciała, żebym kontynuowała rodzinną tradycję, zresztą tak naprawdę wiedziałam już sporo o pracy z kapeluszami, której przyglądałam się od małego. Stwierdziłam jednak, że modystką nie będę. Poszłam do jednej szkoły, do drugiej, zaczęłam pracę w Ossolineum, wśród książek. Było to zgodne z moim wykształceniem, ale okazało się zupełnie niezgodne z moim charakterem. Mama miała rację." AGATA COMBIK /GN Cały artykuł przeczytacie na http://gosc.pl/doc/1638715.Poezja-na-glowie

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE