WARSZTAT SZEWCA Z PRZEMYSŁAWEM PINIAKIEM

08-10.11.2019, 17:00-21:00 | 12:00-18:00

Stwórz unikalne obuwie i postaw pierwszy krok w branży modowej!

Zapraszamy pasjonatów mody na wyjątkowe warsztaty projektowania obuwia z  artystą modowym Przemysławem Piniakiem. Stwórz z Piniakiem buty, które znajdą się na nogach modelek, podczas wyjątkowego pokazu mody – wielkiego finału projektu „Trampolina do kultury”! 

UWAGA! Zapisy ruszają od 21.10.19.!!!

Warsztat szewca z Przemysławem Piniakiem to już ostatnie warsztaty Pracowni Ubioru. To fantastyczne zamknięcie cyklu dla miłośników tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego projektowania. Zobacz zderzenie świata współczesnego designu ze światem rzemiosła, w którym kreacja spotyka się z tradycyjną technologią!

Wspólnie z Przemysławem Piniakiem zapraszamy uczestników do poznania procesu projektowania butów i ich wykonywania. Od kreacji, poprzez konstrukcję, technologię, detale, aż po etap powstawania ręcznie robionych butów. Co zyskujesz?

WIEDZĘ: od historii butów poprzez poznanie procesu projektowania, proces produkcji, technologii i konstrukcji ręcznie wykonanych butów.

UMIEJĘTNOŚCI: przelewania inspiracji na projekt, zdejmowania miary ze stopy, zapoznanie się z procesem krojenia, szycia, wykonania  komponentów-składowych buta po składanie ich w całość.

DOŚWIADCZANIE: stworzone podczas warsztatów akcesoria wejdą w skład unikalnej kolekcji, która zostanie zaprezentowana na pokazie mody wieńczącym cykl Kultury Ubioru.

 

Materiały Przemysława Piniaka

 

Warsztaty są przeznaczone dla:

  • początkujących projektantów i szewców
  • osób posiadających podstawową wiedzę dotyczącą projektowania
  • kandydatów szkół artystycznych, pragnących przygotować się do studiów kształcących w kierunku projektowania
  • pasjonatów mody, miłośników awangardy i oryginalnego stylu
  • niezależnych artystów modowych, rzemieślników

Zapis obowiązuje na cały cykl warsztatów!

Terminy warsztatów:

8.11.19. piątek: 17.00 – 21.00
9.11.19. sobota: 12.00 – 18.00
10.11.19. niedziela: 12.00 – 18.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny. UWAGA! Zapisy ruszają od 21.10.19.!!!

 

Materiały Przemysława Piniaka

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Ubioru. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu „Trampolina do kultury” pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt 14.12.2019. w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Przemysław Piniak

Jest artystą i projektantem pochodzącym ze Szczecina. Od zawsze związany z modą i malarstwem, tworzy projekty obuwia, tkanin i ilustracje. Prowadził już zajęcia dla studentów i warsztaty w takich miejscach jak: School of Form w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Institute of Design Kielce. Gościł już także w Krzywym Kominie. Prowadzone przez niego zajęcia kładą nacisk na proces powstawania obuwia i doświadczalne aspekty jakie można z tego procesu wyciągnąć, choćby nawet dotyczyły pojedynczej dziurki na sznurówki. Obecnie kładzie wielki nacisk na przyszłość i ekologię. Od ponad 10 lat, pod okiem doświadczonych rzemieślników, zgłębia tajniki zawodu szewskiego. Piniak tworzy unikatowe buty, szyte ręcznie według własnych projektów. Jego wzory wywodzą się z inspiracji klasycznym malarstwem, w którym pojawiają się niespotykane dzisiaj formy obuwia. Piniak upraszcza historyczne modele i poddaje rygorowi współczesnej, minimalistycznej myśli. Równie często punktem wyjścia są dla niego elementy ze świata fauny i flory. Te nietypowe i oryginalne projekty gościły już na Berlin Fashion Week i London Fashion Week, jak również na Fashion Week Poland w Łodzi.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE