WARSZTAT SZEWCA Z PRZEMYSŁAWEM PINIAKIEM

07-09.08.2020, 17.00-21.00 I 10.00-15.30

Stwórz unikalne obuwie i postaw pierwszy krok w branży modowej!

Zapraszamy pasjonatów mody na wyjątkowe warsztaty projektowania obuwia z  artystą modowym Przemysławem Piniakiem. 

Warsztat szewca z Przemysławem Piniakiem to już ostatnie warsztaty Pracowni Ubioru. To fantastyczne zamknięcie cyklu dla miłośników tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego projektowania. Zobacz zderzenie świata współczesnego designu ze światem rzemiosła, w którym kreacja spotyka się z tradycyjną technologią!

Wspólnie z Przemysławem Piniakiem zapraszamy uczestników do poznania procesu projektowania butów w profesjonalnym wymiarze. Krok po kroku - od kreacji, poprzez konstrukcję, detale, aż po wykonanie próbnych modeli.

Co zyskujesz?

WIEDZĘ: od historii butów poprzez poznanie procesu projektowania, proces produkcji, technologii i konstrukcji ręcznie wykonanych butów.

UMIEJĘTNOŚCI: przelewania inspiracji na projekt, zdejmowania miary ze stopy, zapoznanie się z procesem krojenia, szycia, wykonania  komponentów-składowych buta po składanie ich w całość.

DOŚWIADCZANIE: stworzone podczas warsztatów akcesoria wejdą w skład unikalnej kolekcji, która zostanie zaprezentowana na pokazie mody wieńczącym cykl Kultury Ubioru.

Warsztaty są przeznaczone dla:

  • początkujących projektantów i szewców
  • osób posiadających podstawową wiedzę dotyczącą projektowania
  • kandydatów szkół artystycznych, pragnących przygotować się do studiów kształcących w kierunku projektowania
  • pasjonatów mody, miłośników awangardy i oryginalnego stylu
  • niezależnych artystów modowych, rzemieślników

 Zapis obowiązuje na cały cykl warsztatów!

 Terminy warsztatów:

  • 7 sierpnia, godz. 17.00-21.00
  • 8 sierpnia, godz. 10.00-15.30
  • 9 sierpnia godz. 10.00-15.30

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Ubioru. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań i obuwia oraz wyrobu ozdób i dodatków.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Przemysław Piniak

Jest artystą i projektantem pochodzącym ze Szczecina. Od zawsze związany z modą i malarstwem, tworzy projekty obuwia, tkanin i ilustracje. Prowadził już zajęcia dla studentów i warsztaty w takich miejscach jak: School of Form w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Institute of Design Kielce. Gościł już także w Krzywym Kominie. Prowadzone przez niego zajęcia kładą nacisk na proces powstawania obuwia i doświadczalne aspekty jakie można z tego procesu wyciągnąć, choćby nawet dotyczyły pojedynczej dziurki na sznurówki. Obecnie kładzie wielki nacisk na przyszłość i ekologię. Od ponad 10 lat, pod okiem doświadczonych rzemieślników, zgłębia tajniki zawodu szewskiego. Piniak tworzy unikatowe buty, szyte ręcznie według własnych projektów. Jego wzory wywodzą się z inspiracji klasycznym malarstwem, w którym pojawiają się niespotykane dzisiaj formy obuwia. Piniak upraszcza historyczne modele i poddaje rygorowi współczesnej, minimalistycznej myśli. Równie często punktem wyjścia są dla niego elementy ze świata fauny i flory. Te nietypowe i oryginalne projekty gościły już na Berlin Fashion Week i London Fashion Week, jak również na Fashion Week Poland w Łodzi.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE