Warsztaty dla dzieci marnowaNIE!

15.10.2016, 10:00-14:00

"KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń" Termin: 15 października 2016 (SOBOTA) Godzina: 10:00 – 14:00 Etap: KREOWANIE Grupa tematyczna: CERAMIKA Wiek dzieci: 7-10 lat Miejsce: CRZ Krzywy Komin Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin Zajęcia bezpłatne!

Zadaniem będzie zaprojektowanie obiektu naczyniowego (np. miski, talerza, kubka, czajnika, patery), odnoszącego się do problemu marnowania jedzenia. Rozpoczniemy od rozmowy, wymiany spostrzeżeń na temat kultury jedzenia, obyczajów, nawyków „wokół stołu”. W wielu rodzinach generuje się tony organicznych odpadów, podczas gdy inni cierpią głód. Zastanowimy się jakie błędy popełniamy na co dzień i jak możemy je naprawić za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Wyobraźmy sobie, że nasze naczynie zostanie wyprodukowane w tysiącach egzemplarzy, wtedy każdego dnia będą korzystały z niego tysiące osób. Jeśli zaprojektujemy je mądrze, jest szansa, że świat stanie się nieco lepszy. Nasze małe działanie może przyczynić się do wielkich zmian. Taki jest nasz cel. Do dzieła! Będziemy poszukiwali realnych rozwiązań, ograniczających marnowanie żywności. Cenne będą też te projekty, które pozwolą zwrócić uwagę innych na problem marnotrawstwa.

Zmierzymy się z dwoma sposobami projektowania: płaskim – rysowanie na papierze (poszukiwanie kształtów, kolorów, rozwiązań graficznych) oraz przestrzennym – modelowanie w glinie (poszukiwanie form, struktur).

Projekt "KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń" jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logoski-dla-Asi

Prowadzący: Karina Marusińska

Absolwentka ASP we Wrocławiu - Projektowanie Ceramiki (2003-2008). Odbyła studia w ramach programów stypendialnych na Uniwersytecie Pais Vasco w Bilbao, Hiszpania (2007), w Instytucie Ceramiki w Guebwiller, Francja (2008), studia podyplomowe Design Management w Warszawie (2009-2010) oraz International Post-Graduate Course w ENSA Limoges, Francja i Jingdezhen, Chiny (2013-2014). Pracuje na wrocławskiej ASP (od 2010). Artystka interdyscyplinarna, dydaktyk, animatorka społeczno-kulturalna. Współtworzyła grupę projektową Wzorowo (2008-2014). Należy do kolektywu Food Think Tank (od 2014) i grupy performerskiej Łuhuu! (od 2005). www.marusinska.pl

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE