WARSZTATY KRAWIECKIE. MATERIAŁY, WYKROJE I SZYCIE

17-19.07.2020, 14.00-21.00 I 10.00-19.00

Pragniesz rozpocząć przygodę z krawiectwem? A może już szyjesz ubrania, ale chcesz uzupełnić swój warsztat o solidną wiedzę z zakresu wykrojów i doboru materiałów? Przyjdź na bezpłatne warsztaty, podczas których począwszy od pomysłu, poprzez projekt, wykrój, a następnie realizację stworzysz od podstaw wymyśloną przez siebie część garderoby.

Pracownia Ubioru to przestrzeń dla miłośników szycia! Zarówno tych absolutnie początkujących jak i tych, którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem specjalisty.  Zaczynamy od podstaw! Będziemy mierzyć, rysować, ciąć, formować i fastrygować!

Podczas spotkania w praktyce nauczycie się, jak pobrać wymiary ciała, przygotować wykrój, formę, jak dobrać tkaninę, po co nam fastryga? Uzbrojeni w taką wiedzę możemy przejść dalej i rozpocząć swoją przygodę z szyciem na maszynie. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do samodzielnego wykorzystania pozyskanej wiedzy w domowych warunkach!

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:

  • 17.07. godz.  14.00-21.00
  • 18.07. godz. 10.00-19.00
  • 19.07. godz. 10.00-19.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Ubioru. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

*** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji!

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

  • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
  • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
  • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Serafin Andrzejak

Projektant pełen pasji, którego dusza jest generatorem inspiracji dla innych. Uczestnik I polskiej edycji Project Runway, którego jury stanowią sławy świata mody, takie jak polska topmodelka Anja Rubik, fotograf mody Marcin Tyszka, czy projektant Mariusz Przybylski. Karierę rozpoczął rok po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od najmłodszych lat interesował się modą. Jego projekty są nacechowane prostotą, minimalizmem i tradycyjną formą, a ich znak firmowy to połączenie klasycznej elegancji z charakterystyczną czernią. Serafin brał udział w kilku konkursach dla młodych projektantów. Jest zwycięzcą V edycji Fashion Designer Awards, konkursu przeznaczonego dla młodych i zdolnych projektantów. Zwycięstwo dało mu możliwość doskonalenia swoich umiejętności w Danii pod nadzorem samej Anne Sophie Madsen. Pracował przy realizacji programu Top Model dla TVN, w dwutygodniku Gala oraz miesięczniku In Style.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE