Warsztaty z krytycznego myślenia

19.11.2016, 12:00-15:00

Według opinii Światowego Forum Ekonomicznego, w 2020 roku krytyczne myślenie stanie się drugą najważniejszą umiejętnością wymaganą w środowisku biznesowym. Istnieje wiele zawodów, które w 2005 roku nie cieszyły się popularnością, natomiast 2015 roku stały się jednymi z najbardziej popularnych. Były to profesje takie jak specjalista ds. ochrony danych albo projektant systemów sztucznej inteligencji. Wszystkie one wymagają krytycznego myślenia.

Czym zatem jest krytyczne myślenie? Według Lindy Elder, ekspertki w tej dziedzinie oraz twórczyni strony criticalthinking.org, krytyczne myślenie to myślenie logiczne, uporządkowane oraz samodoskonalące, zmierzające do rozwiązywania skomplikowanych problemów w sposób racjonalny, skuteczny, a także zapewniający poszanowanie dla innych osób. Zaletami krytycznego myślenia są:

  • bardziej efektywna komunikacja,
  • łatwiejsze wpasowywanie się w nowe środowisko pracy,
  • szybsze opanowywanie umiejętności związanych z daną profesją.

Zatem krytyczne myślenie jest niezbędną umiejętnością gwarantującą osiągnięcie sukcesu na coraz bardziej złożonym rynku pracy XXI wieku.

Podczas naszych warsztatów nauczysz się podstaw krytycznego myślenia, w tym:

  • sposobu działania myślenia,
  • umiejętności kontrolowania własnego myślenia,
  • nadawania jasności i spójności swojemu myśleniu,
  • wykorzystania krytycznego myślenia do łatwego rozwiązywania problemów.

Zatem jeżeli chcesz zdobyć nową pracę, lepiej radzić sobie w obecnej albo po prostu skuteczniej rozmawiać z innymi, unikając nieporozumień, zapisz się na nasze warsztaty i odkryj inny wymiar myślenia. Zapewni to świeże spojrzenie na świat oraz odkryje przed Tobą zupełnie nowe możliwości.

Prowadzący: Dominik Letner

W 2012 roku ukończył studia na kierunku filologia angielska z dwoma specjalnościami: nauczanie języka angielskiego oraz przekład na Uniwersytecie Opolskim i Wrocławskim. Od 2013 roku pracował jako nauczyciel albo tłumacz na rzecz firm KGHM Polska Miedź S.A., Electrolux, Wrocław Airport, LG Electronics, Auchan Polska, PCC Rokita S.A., Parker Hannifin i wielu innych. Jednocześnie zgłębiał temat rozwoju osobistego we własnym zakresie. W 2013 roku założył firmę WORDLORD. W 2014 roku ukończył pierwszy tom z pięciotomowej serii gatunku fantasy oraz wykształcił się w zakresie automotywacji oraz zarządzania czasem. Od 2015 roku zaczął wplatać elementy wiedzy o rozwoju osobistym w swoje zajęcia języka angielskiego. W 2016 roku sprzymierzył się z firmą Serendipity Kostiantyn Krasnolutskyi, z której właścicielem stworzyli unikatowe warsztaty rozwoju osobistego. Jego pierwsze warsztaty z zarządzania czasem, jak również warsztaty jego partnera biznesowego z krytycznego myślenia okazały się sukcesem, dzięki czemu zyskał wierne grono odbiorców oraz informację zwrotną pozwalającą zarówno ulepszyć dotychczasowe warsztaty jak i utworzyć nowe. Obecnie zajmuje się on wraz ze swoim partnerem biznesowym prowadzeniem specjalnych kursów językowych, warsztatów rozwojowych w języku polskim, angielskim i innych, organizacją wycieczek turystycznych oraz wsparciem rekrutacji studentów z Europy wschodniej na polskie uczelnie.

Prowadzący: Kostiantyn Krasnolutskyi

W 1984 roku ukończył studia na Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych (obecnie Państwowy Uniwersytet Lingwistyczny) w Kijowie na kierunku filologia angielska i francuska. Zajmował się również tłumaczeniami symultanicznymi podczas serii warsztatów poświęconych psychoterapii i psychoanalizie, tłumaczeniami ustnymi na rzecz ekspertów biznesowych ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Norwegii, Tajwanu, Holandii oraz tłumaczeniami technicznymi na rzecz holenderskiej firmy „Airpack” oraz wieloma innymi zleceniami. Ponadto uczył on angielskiego na Państwowym Uniwersytecie Lingwistycznym w Kijowie oraz przekładoznawstwa i teorii przekładu w Akademii Adwokatury Ukrainy, jak również prowadził kurs z krytycznego myślenia w Państwowej Akademii Kształcenia Personelu Kierowniczego ds. Kultury i Sztuki. Kurs ten okazał się ogromnym sukcesem. W 2015 przybył z Kijowa do Wrocławia na rozmowę kwalifikacyjną, po której został zatrudniony przez szkołę językową Prolang. Od tego czasu pracował dla firm Credit Suisse, Santander Consumer Bank S.A., Parker Hannifin i wielu innych. Kilka miesięcy później założył własną działalność gospodarczą pod nazwą Serendipity Kostianyn Krasnolutskyi. W tym czasie poznał również Dominika Letnera, który stał się później jego partnerem biznesowym.

Cena:

50 zł

Ilość miejsc:

40

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE