Warsztaty "Renowator mebli artystycznych"

07-09.05.2019, 16.00-21.00

Zapraszamy na niezwykłe warsztaty renowacji mebli pod okiem artysty i mistrza rzemiosł. 

Pod okiem specjalisty z dziedziny renowacji poznacie metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli. Program warsztatów jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w renowacji mebli. Zawiera zarówno część teoretyczną (wprowadzającą), jak również praktyczną. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do tradycyjnych technik przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Uczestnicy dowiedzą się jak położyć fornir, jak wykonać intarsję, jaki rodzaj drewna wykorzystano przy produkcji wybranych na warsztaty mebli,  jak je oczyścić, zabezpieczyć. 


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność wpłat.

Zajęcia odbędą się w dniach:

07.05.2019, godz. 16.00-21.00

08.05.2019, godz. 16.00-21.00

09.05.2019, godz. 16.00-21.00

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Viktor Jackiewicz

Absolwent Wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Artystycznej w Mlyniv na Ukrainie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu jako nauczyciel historii i prawa. Doświadczony restaurator mebli. Swoje doświadczenie zdobył m.in. jako artysta rzeźbiarz i projektant wystaw muzealnych w Mlyniv, od 2015 r. pracuje w w Pracowni Mebli Artystycznych Akant we Wrocławiu. Jest autorem wielu rzeźb i pomników.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE