Warsztaty robotyczne dla dzieci

25.03.2017, 12:00-14:00

Robotyka to niezwykła dziedzina, która łączy w sobie zagadnienia z mechaniki, elektroniki i programowania, a przy okazji jest świetną zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych!

Przez całe zajęcia uczestnicy pracują w parach rozwijając umiejętności współpracy. Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia teoretycznego, objaśniającego zjawiska fizyczne wykorzystywane przy budowie i działaniu danego modelu robota. Następnie dzieci, na podstawie instrukcji, zbudują podstawę robota, by potem rozbudować go zgodnie ze swoim pomysłem.

Gdy roboty są gotowe przychodzi czas na programowanie! Aplikacja jest w całości po angielsku, a prowadzący tłumaczą dzieciom znaczenie poszczególnych słów. Zajęcia zakończymy zawodami, które wyłonią najlepszą konstrukcję.

Dołączcie do zabawy z Combo.edu.pl! 🙂

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat.

W trakcie zajęć dzieci:

  • nauczą się logicznego myślenia,
  • rozwiną wyobraźnię przestrzenną i kreatywność,
  • nauczą się podstaw programowania po angielsku.

Prowadzący: Dawid Stanasiuk

Pedagog i animator z pięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwent Robotyki na Politechnice Wrocławskiej i aktywny konstruktor - jego roboty zdobyły szereg nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach takich jak EAST ROBO, Robo ~motion, CyberBot, czy Trójmiejski Turniej Robotów. Członek zespołu organizującego jedne z najstarszych i najpopularniejszych imprez tego typu w Polsce - Międzynarodowe Zawody Robotów Robotic Arena. Działa od wielu lat na rzecz popularyzowania robotyki prowadząc pokazy, prelekcje i warsztaty. Łączy w ten sposób aktywnie pasję do robotyki i nauczania.

Cena:

45 zł

Ilość miejsc:

16

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE