Szewska pasja z nutką projektowania. Warsztaty bezpłatne

15-17.10.2021, 17:00-21:00 I 10:00-16:00

Fundacja OPEN MIND zaprasza miłośników tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego projektowania na bezpłatne warsztaty „Szewska pasja z nutką projektowania”. W kolejnej odsłonie projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło”  uczestnicy dowiedzą się co nieco o historii szewstwa  na Dolnym Śląsku. Przyjrzą się zderzeniu świata współczesnego designu ze światem  rzemiosła, w którym kreacja spotyka się z tradycyjnym warsztatem.

Podczas 3 dniowych zajęć Przemysław „Piniak” Piński przybliży proces od projektowania butów po podjęcie próby przekucia projektu w produkt końcowy. Od kreacji, poprzez konstrukcję, detale, aż po etap powstawania ręcznie robionych butów.

Co zyskujesz?
WIEDZĘ: od historii butów poprzez poznanie procesu projektowania, proces produkcji, technologii i konstrukcji ręcznie wykonanych butów
UMIEJĘTNOŚCI: przelewania inspiracji na projekt, zdejmowania miary ze stopy, zapoznanie się z procesem krojenia, szycia, wykonania  komponentów-składowych buta po składanie ich w całość

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:

  • 15.10.2021, godz. 17.00-21.00
  • 16.10.2021, godz. 10.00-16.00
  • 17.10.2021, godz. 10.00-16.00 

—————————-
Uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej certyfikat potwierdzający udział  w warsztatach.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji rezerwacyjnej w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po odnotowaniu uczestnictwa na liście obecności (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

—————————-

—————————-
UWAGA!
Materiały na warsztaty zapewnia Fundacja OPEN MIND – organizator projektu Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło. Wszystkie powstałe prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy finałowej projektu w dniach 11-30.12.2021. Szczegóły wkrótce!
Swoje prace odbierzecie po zakończeniu wystawy! 

Więcej o projekcie:
www.dolnyslaskwita.pl 
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita

—————————-
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu: Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu, Teatr Muzyczny CapitolWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plCRZ Krzywy KominMuzeum Miejskie Wrocławia,
Patroni medialni: TVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut


—————————-
*** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) 

Szanowni Państwo informujemy o konieczności zachowania wzmożonych środków ostrożności i konieczności stosowania się do zasad sanitarnych obowiązujących w związku z COVID-19. Dbajmy o siebie nawzajem. 

  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia
  • Przebywając w strefie ETNO FUN zdezynfekuj ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym będzie w widocznym miejscu).
  •  zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Zakrywajcie usta i nos.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Przemysław Piniak

Jest artystą i projektantem pochodzącym ze Szczecina. Od zawsze związany z modą i malarstwem, tworzy projekty obuwia, tkanin i ilustracje. Prowadził już zajęcia dla studentów i warsztaty w takich miejscach jak: School of Form w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Institute of Design Kielce. Gościł już także w Krzywym Kominie. Prowadzone przez niego zajęcia kładą nacisk na proces powstawania obuwia i doświadczalne aspekty jakie można z tego procesu wyciągnąć, choćby nawet dotyczyły pojedynczej dziurki na sznurówki. Obecnie kładzie wielki nacisk na przyszłość i ekologię. Od ponad 10 lat, pod okiem doświadczonych rzemieślników, zgłębia tajniki zawodu szewskiego. Piniak tworzy unikatowe buty, szyte ręcznie według własnych projektów. Jego wzory wywodzą się z inspiracji klasycznym malarstwem, w którym pojawiają się niespotykane dzisiaj formy obuwia. Piniak upraszcza historyczne modele i poddaje rygorowi współczesnej, minimalistycznej myśli. Równie często punktem wyjścia są dla niego elementy ze świata fauny i flory. Te nietypowe i oryginalne projekty gościły już na Berlin Fashion Week i London Fashion Week, jak również na Fashion Week Poland w Łodzi.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE