Warsztaty z Basią Śniegulą

12.09.2015, 10:00 - 16:00

Uczestnicy warsztatów zaprojektują kubek inspirowany swoimi pasjami, ulubionymi bohaterami lub ulubionymi zwierzętami. Spośród wykonanych szkiców, wybiorą jeden do realizacji przestrzennej i wykonają jego model w glinie. Ze wszystkich powstałych prototypów, dzieci na drodze otwartej dyskusji, biorąc pod uwagę warunki technologiczne, wyłonią jeden model kubka, który wejdzie do produkcji. Powstanie forma matka i 3 odlewy kubka różniące się zastosowaną dekoracją.

Dzieci dzięki warsztatom doświadczą procesu projektowania w grupie. Spróbują przekroczyć siebie na rzecz dobra wspólnego. Nauczą się że w życiu nie ma przypadku, bo każda rzecz która nas otacza niesie w sobie czyjąś konkretną historię, myśl i emocje. I że ta historia jest naszym udziałem i zależy od naszych wyborów.

Prowadzący: Basia Śniegula

Projektant ceramiki, historyk sztuki, animator zajęć plastycznych. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Wzornictwo ze specjalizacją Ceramika oraz Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada wiedzę i doświadczenie w procesie tworzenia ceramiki użytkowej i artystycznej. Specjalizuje się w projektowaniu ceramiki i w wypałach plenerowych ceramiki, wywodzącą się z Japonii, techniką raku. Współzałożycielka grupy ceramików Rach Ciach, członek Koła Naukowego Studentów Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu, organizator plenerów ceramicznych, uczestnik wystaw, warsztatów i konkursów w kraju i za granicą (w tym: warsztat ceramiczny z Anne Bulliot i warsztaty z dziećmi w ekstremalnych warunkach na Festiwalu Wysokich Temperatur 2010 we Wrocławiu). Ukończyła Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny ASP we Wrocławiu uzyskując kompetencje do prowadzenia warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży.

Cena:

DARMOWE

ZAPISY ZAMKNIĘTE