Warsztaty z Kikimorą: Wyzwanie

12.12.2015, 12:00 - 14:00

Kikimora – Magazyn Rodzica pojawi się w czasie KIDS Design SPACE – Dzieci Projektują Przestrzeń! Dla uczestników imprezy przygotowane zostały warsztaty WYZWANIA, podczas których dzieci nauczą się, jak w nieszablonowy sposób mogą aranżować przestrzeń dookoła.

Tytułowym wyzwaniem, przed którym stanie grupa warsztatowa, będzie zaprojektowanie wnętrza: może ono pobudzać do działania, może wyciszać i relaksować, przede wszystkim ma być satysfakcjonujące wizualnie.

Wprowadzeniem do zajęć warsztatowych będzie pokaz kilku zdjęć ciekawych, nietypowych wnętrz. Następnie grupa będzie przygotowywać na specjalnie przygotowanych planszach kombinacje barw i materiałów, uzyskując feerię struktur wizualnych. Po skończonej pracy ochotnicy prezentują zaprojektowane przez siebie przestrzenie, opisując, które miejsca są strefami motywującymi, które rozrywkowymi, a które wyciszająco – relaksującymi.

Prowadzący: Joanna Sekuła

Absolwentka wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu, Akademii Pedagogicznej im. J. Długosza w Częstochowie oraz podyplomowych studiów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z zakresu Arteterapii. Od 2008r współpracuje z DTZSP, a od 2011r z MWW jako nauczycielka sztuk pięknych w kontekście twórczości artystów współczesnych. Od 2008r prowadzi pracownię ceramiki w MDK Śródmieście we Wrocławiu FB/pracowniaceramikimdk. Propaguje zabawę ze sztuką jako formę ekspresji, poznania i uwrażliwiania. W pracy dydaktycznej szczególnie nastawiona na proces, w wyniku którego może powstać dzieło, wrażenie, przeżycie, a jednocześnie zwraca uwagę na tradycyjne, studyjne podejście do twórczości: wnikliwą obserwację, studiowanie, transponowanie rzeczywistości przez wrażliwość twórczą (estetyczną, emocjonalną). Zafascynowana ceramiką, twórczością dzieci, jogą i magicznym realizmem. Pracuje w tworzywie ceramicznym FB/ceramikaunikatowa.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE