Warsztaty znajomości materiałów i technik wykroju

26-27.10.2019, 12:00-17:00

Pragniesz rozpocząć przygodę z krawiectwem? A może już szyjesz ubrania, ale chcesz uzupełnić swój warsztat o solidną wiedzę z zakresu wykrojów i doboru materiałów? Przyjdź na bezpłatne warsztaty, które wprowadzą Cię w tajniki materiałoznawstwa i przygotowania elementów do stworzenia ubioru. 

UWAGA Zapisy na warsztaty ruszają na początku października! 

Pracownia Ubioru to przestrzeń dla miłośników szycia! Zarówno tych absolutnie początkujących jak i tych, którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem specjalisty.  Zaczynamy od podstaw! Będziemy mierzyć, rysować, ciąć, formować i fastrygować!

Podczas spotkania w praktyce nauczycie się, jak pobrać wymiary ciała, przygotować wykrój, formę, jak dobrać tkaninę, po co nam fastryga? Uzbrojeni w taką wiedzę możemy przejść dalej i rozpocząć swoją przygodę z szyciem na maszynie. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Was do samodzielnego wykorzystania pozyskanej wiedzy w domowych warunkach!

Warsztat podzielony jest na dwa spotkania:

26.10. godz. 12-17

27.10. godz. 12-17

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Ubioru. Cykl Kultura Ubioru powstał z myślą o miłośnikach mody i eksperymentów z igłą i nitką w roli głównej. Uczestnicy będą rozwijać umiejętności z zakresu szycia, projektowania ubrań oraz wyrobu ozdób i dodatków.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu „Trampolina do kultury” pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt 14.12.2019. w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Patrycja Pryśko

"Mam na imię Patrycja i szycie jest moją pasją. Maszyna do szycia towarzyszy mi od dziecka. Moja mama była "krawcową-amatorką" i już jako mała dziewczynka zaglądałam jej przez ramię i obserwowałam podczas szycia. Przy niej stawiałam pierwsze kroki w świecie domowego szycia. Mając 15/16 lat uszyłam swój pierwszy żakiet na podszewce. Szycie przez całe moje dorosłe życie jest dla mnie swoistą ostoją i wielokrotnie ratowało mnie przez złym światem. Ilekroć mam problem do przemyślenia, stres do oswojenia - to przy maszynie dochodzę do siebie i nabieram równowagi i szerszego spojrzenia na to, co się dzieje. I to maszyna pozwala mi uwolnić artystyczne pokłady, które we mnie drzemią. Obecnie, mając 4 letniego synka, szyję również dla niego, wyżywając się wręcz tworząc rzeczy pełne kolorów i wzorów. Liczę, że swoją pasją uda mi się zarazić też innych." www.pracowniamarcelito.blogspot.com https://www.facebook.com/Pracownia.Marcelito/ https://www.instagram.com/patka_marcelito/

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE