WARZSZTATY FOTOGRAFICZNE Z KUBĄ RYBICKIM - PO RAZ PIERWSZY WE WROCŁAWIU

16-17.05.2020, 10:00 - 15:00

CRZ Krzywy Komin i organizacja charytatywna Podaj Dalej zapraszają na wyjątkowe warsztaty fotograficzne z KUBĄ RYBICKIM !

CHCESZ ROBIĆ ŚWIETNE ZDJĘCIA PODRÓŻNICZE? Ten kurs jest dla Ciebie! Otrzymasz ogromną dawkę wiedzy od laureata krajowych i światowych konkursów fotograficznych.

DLA KOGO?

Kurs jest adresowany zarówno do osób dopiero zaczynających przygodę z fotografią, jak i średniozaawansowanych fotoamatorów. Innymi słowy – dla każdego, kto chce przywozić z podróży zdjęcia zwalające z nóg!

PROGRAM:

1.PRZESŁONA, CZUŁOŚĆ, CZAS

Obsługa aparatu, czyli do czego są te wszystkie przyciski, jaki tryb jest najlepszy? Wybór aparatu do podróży - dylemat godny Hamleta; Aparat to nie wszystko - sprzęt (nie)zbędny na każdej wyprawie; Święta trójca fotografii - przesłona, czułość, czas; W poszukiwaniu ostrości - ogniskowa i głębia ostrości; Rodzaje i przeznaczenie obiektywów; Czy wielkość ma znaczenie? Rodzaje matryc fotograficznych i jak się z nimi obchodzić.

2.KOMPOZYCJA ORAZ SEKRETY MISTRZÓW

Porządek przede wszystkim, czyli dlaczego kompozycja jest najważniejsza? Zasady kompozycji w sztuce; Łamanie zasad kompozycji; Dlaczego patrzymy na zdjęcia tak, jak patrzymy? Kulturowe aspekty kompozycji obrazu; Omówienie najważniejszych postaci w historii fotografii i ich najważniejszych zdjęć.

3. PRAKTYKA CZYNI MISTRZA

Fotowyprawa, czyli szumna nazwa na fotospacer po dzielnicy, podczas którego uczestnicy zrealizują zadanie postawione przez redakcję czasopisma podróżniczego; Omówienie powstałych zdjęć (kolejnego dnia).

4.FOTOGRAF W PODRÓŻY

Czym jest fotografia podróżnicza? Co trzeba, a co tylko można zabrać w podróż? Logistyka wyjazdu fotograficznego; Czy fotograf kradnie duszę -czyli jak zdobyć zaufanie i sympatię fotografowanych osób? Portret z duszą; Godzina Złota, Niebieska, Dzień i Noc, czyli kiedy robić jakie zdjęcia? Sprawdzone patenty na znalezienie dobrych ujęć; 10 najczęściej popełnianych błędów w fotografii podróżniczej; 5 prostych trików, które od razu uczynią Wasze zdjęcia lepszymi; Drony w podróży.

5. FOTOGRAFIA W TEORII I PRAKTYCE

Malowanie światłem; Co to znaczy dobre zdjęcie? Jak je odnaleźć? Jak uniknąć banału? Storytelling - opowiadanie historii obrazem.

6.  CYFROWA CIEMNIA

Różnica między JPG a RAW; Obróbka zdjęć - hot or not? Podstawy obsługi programu Adobe Lightroom.

...........................................................................................................................................................................................................................................................................

ZAPISUJĄC SIĘ NA WARSZTATY, WSPIERASZ AKCJĘ PODAJ DALEJ. 

Cześć, tutaj Ania i Ewa. Bardzo nam miło, że zainteresowałeś się kursem fotograficznym Kuby. Fajnie, gdybyś wpadł, bo widzisz, Kuba to fantastyczny fotograf, podróżnik pełną parą. Swoje warsztaty prowadzi w ciekawy sposób -  profesjonalnie, z humorem... Dużo się nauczysz!

Pewnie zastanawiasz się, jaki związek z warsztatami mamy my... otóż wszystko po kolei...

Obie dużo podróżujemy, a Kubę spotkałyśmy na jednym z jego wystąpień dotyczących Grenlandii. Od razu przypadł nam do gustu - chłopak konkretny, ciekawy świata, swoje podróże relacjonuje w przystępny sposób z duuużą dawką humoru... Jeśli chodzi o nas... my pomagamy dzieciom. Musisz wiedzieć, że gdy zdecydujesz się na warsztaty Kuby, na ten właśnie cel zostaną przekazane wpłacone przez ciebie pieniądze. Dokładniej rzecz ujmując - pomagamy dzieciom z ubogich wrocławskich rodzin charytatywnie remontując ich pokoje. Remonty wykonujemy zwykle z grupą wolontariuszy. Wspólnie projektujemy, remontujemy, odnawiamy meble, malujemy, tapetujemy, a ostatnio nawet układamy panele podłogowe:) Najważniejsze jednak, że spełniamy dziecięce marzenia, gdyż wszystkie dzieci bez wyjątku powinny mieć godne warunki do nauki i zabawy!

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszej akcji, zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/pg/podajdalej.org/posts/?ref=page_internal

http://akcjapodajdalej.org/

Do zobaczenia w maju!

 

 

 

Prowadzący: Jakub Rybicki

z zawodu podróżnik, fotograf i dziennikarz. Laureat krajowych i światowych nagród fotograficznych, m.in Travel Photographer of The Year, Viva! Photo Awards czy fotograficznego Grand Prix festiwalu Kolosy. Finalista m.in. Sony WPO, Siena Photography Awards. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych, m.in National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Rowertour. Zawodowy storyteller. Alpinista, w 2016 roku podjął próbę zdobycia drugiego najwyższego niezdobytego szczytu świata. Rowerem przejechał w zimie m.in jezioro Bajkał i Grenlandię. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna. www.jakubrybicki.pl https://www.instagram.com/jakubrybicki/

Cena:

390 zł 290 zł

do 31 marca

Ilość miejsc:

17

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.