"RENOwacja” kreatywne projektowanie i wykonanie mebla różnymi technikami

04-06.10.2019, 17:00-21:00 I 10:00-17:00

Weekendowy warsztat RENOwacja"  kierujemy do hobbystów,  laików ale także do każdego kto chciałby teorię przełożyć na praktyczne doświadczenia. Będzie to kreatywne projektowanie i wykonanie mebla różnymi technikami – twórczy design staroci, pomysłowa i nieszablonowa renowacja antyków. To także wyjątkowa okazja do samodzielnego poznania tajników odnawiania  mebli pod okiem specjalisty.

18 godzinne warsztaty na których pod skrzydłami Mistrza przyjrzycie się meblom nad którymi będziecie pracować, zaprojektujecie ich nowe oblicze. Poznacie także metody naprawiania, wykańczania, uszlachetniania i odświeżania mebli.

Warsztaty w Pracowni Mebla kierowane są do ludzi kreatywnych i otwartych na nowe wyzwania. Program kursu jest dostosowany do uczestników nie posiadających doświadczenia w renowacji mebli. Szkolenie będzie interesujące dla osób, które lubią projektować, majsterkować i tworzyć.

Warsztat podzielony jest na trzy spotkania:
04.10.2019, godz. 17.00-21.00
05.10.2019, godz. 10.00-17.00
06.10.2019, godz. 10.00-17.00 

Zajęcia mają charakter wprowadzający, łączący część teoretyczną z wprowadzeniem praktycznym. Formuła warsztatów nawiązuje do dawnych, tradycyjnych szkoleń warsztatowych w relacji mistrz – uczeń. Bezpośrednim  trenerem będzie doświadczony restaurator mebli: Viktor Krasnodrew, z zamiłowania rzeźbiarz z wykształcenia nauczyciel, swoje doświadczenie zdobył w Pracowni Mebli Artystycznych.

Nie zabraknie także wiedzy teoretycznej poprzedzającej wykonanie każdej czynności. Przedstawimy metody renowacyjne nawiązujące do dawnych, tradycyjnych technik historycznych, przy użyciu dawnych i współczesnych materiałów. Na podstawie przykładowych mebli omówimy zakres planowanych prac. Wspólnie zrobimy plan pracy, ocenę stanu i ustalenia założeń w tematyce stosowanych materiałów, technik i technologii restauratorskich.

...............................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Mebla programu "Trampolina do kultury".


Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy!

Prowadzący: Wiktor Jackiewicz

Absolwent Wydziału Rzeźby Wyższej Szkoły Artystycznej w Mlyniv na Ukrainie i Uniwersytetu Pedagogicznego w Drohobyczu jako nauczyciel historii i prawa. Doświadczony restaurator mebli. Swoje doświadczenie zdobył m.in. jako artysta rzeźbiarz i projektant wystaw muzealnych w Mlyniv, od 2015 r. pracuje w w Pracowni Mebli Artystycznych Akant we Wrocławiu. Jest autorem wielu rzeźb i pomników.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE