WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

08.09-09.10.2020, 09:00-17.00

Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania wciąż nie zanikła, to dowód, że jesteśmy sobie bliscy! CRZ Krzywy Komin już po raz drugi włącza się w ogólnopolską Wielką Zbiórkę Książek. Akcja rusza 8 września - w Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa oraz Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem.

Na MIESIĄC nasz budynek przy ul. Dubois 33-35a stanie się punktem zbiórki książek wszelakich – tych dla dzieci, młodzieżowych, literatury pięknej, obyczajowej, reportaży, fantastyki i wielu innych.

Jak to działa?

Na początku przynosisz książkę (może być taka, którą już przeczytałeś) do Krzywego Komina między 8 września a 9 października. Następnie Fundacja Zaczytani.org odbiera od nas wszystkie przyniesione książki i… tutaj zaczyna się najbardziej magiczna część całej akcji! Twoja książka trafia na półkę do jednej z bibliotek założonych przez Fundację w wielu polskich szpitalach, hospicjach, domach dziecka, domach pomocy, świetlicach wiejskich i środowiskowych czy centrach aktywności lokalnej. Stamtąd wędrować będzie między kolejnymi łóżkami, fotelami, kanapami – z rąk jednych pacjentów do drugich, od wolontariuszy czytających dzieciom, do dzieci oglądających obrazki i uczących się liter, od osób starszych, które dotychczas spędzały swoje popołudnia samotnie przez kolejne stoliki, szuflady, półki. Kto wie, być może pofrunie nawet do lokalnego Klubu Dyskusyjnego. Po prostu – dostanie drugie życie!

Co zmieni twoja książka?

Podobno jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale… w zeszłym roku Fundacja Zaczytani.org zebrała ponad 603 tysięcy (!) książek, które być może właśnie w tej chwili wywołują śmiech, wzruszają czy dodają otuchy pacjentom wielu szpitali. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz zastanawiać się, jakie książki chciałbyś oddać. Wybierz te w bardzo dobrym stanie technicznym – takie, które mógłbyś podarować swojemu bliskiemu w potrzebie.

To bardzo ważne! 

  • Książki powinny być wydane po 2000 roku.
  • Książki powinny być napisane w języku polskim.
  • Książki mogą być nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.
  • Nie zbieramy: czasopism, podręczników, słowników, encyklopedii, świętych ksiąg, przewodników, atlasów, map, książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.

Przekaż przez nas swoją książkę i stań się jednym z Zaczytanych!

Więcej o akcji: https://zaczytani.org/

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów