WIELKI FINAŁ - KIDS DESIGN SPACE. INNOVATION

15.12.2018, 10:00 - 18:00

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie IV edycji projektu Kids Design Space. Chcemy podzielić się z Wami efektami kilkumiesięcznej pracy dzieci z wybitnymi projektantami, innowatorami, architektami i artystami. Punktem odniesienia tegorocznej edycji były Innowacje. W kontekście tego hasła zaplanowaliśmy szereg interesujących wydarzeń dla dzieci oraz dorosłych.

Fala emocji będzie się wznosić z każdą godziną. Zaczynamy o 10.00 warsztatami kulinarnymi z Sylwią Majcher. Ten punkt programu skusi niejednego entuzjastę słodyczy. Będzie pachniało czekoladą, kardamonem, wanilią i goździkami! Poznacie receptury na cynamonową bezę, konfiturę marchewkową czy pomarańcze w syropie korzennym. Nam już ślinka leci!

W samo południe zapraszamy na panel dyskusyjny - Kontroluj swoją tożsamość w Internecie. Ty, Twoje dane oraz ochrona Twojej cyfrowej reputacji. Debatę rozpoczniemy przy drugim śniadaniu i aromatycznej kawie. Wspólnie z gośćmi specjalnymi zastanowimy się jak mądrze, twórczo i bezpiecznie korzystać z Internetu. Moderatorem dyskusji będzie Rafał Rogoza, ekspert w zakresie technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, trener cyber-bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dla osób z ekologicznym zacięciem polecamy warsztaty upcyclingu o godz. 14.00. Wykorzystując drewno z palet, listewki i osłonki na kwiatki stworzycie piękne i funkcjonalne lampki biurkowe. Instruktarzu udzielą: Danuta Łukasińska i Mirosław Sala z pracowni - Warsztat 5R.

Poznaj możliwości nowych technologii w międzypokoleniowej atmosferze! Na warsztatach Print & go! opanujesz praktyczne zagadnienia z projektowania i druku 3D. Przejdziesz przez wszystkie etapy drukowania, od pomysłu do gotowego produktu. Do świata innowacji wprowadzi nas Aleksander Gorgolewski.

Kluczowym punktem Wielkiego Finału będzie inauguracja wystawy - Innovation. Kids Design Space o godzinie 16.00. Na wystawie przedstawimy rzeczy niezwykłe, które powstały w wyniku współpracy na płaszczyźnie dziecko - dorosły. Udało nam się połączyć nieokiełznaną dziecięcą fantazję z doświadczeniem i wiedzą specjalistów z różnych dziedzin projektowania. Odważne, nowatorskie projekty w interaktywnej oprawie!


HARMONOGRAM:

10.00-12.00 - Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne z Sylwią Majcher

10.00-16.00 - Innowacyjna edukacja

11.00-14.00 - Sztuka pod choinką

12.00-14.00 - Debata. Kontroluj swoją tożsamość w Internecie. Ty, Twoje dane oraz ochrona Twojej cyfrowej reputacji

12.00-16.00 - Print & go! Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D

14.00-16.00 - Print & go! Międzypokoleniowe warsztaty druku 3D

14.00-16.00 - Międzypokoleniowe warsztaty upcyclingu -lampki

16.00-18.00 - Wernisaż wystawy Innovation. Kids Design Space


Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – Innovation” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logotypy-2018 maly

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów