WIELKI FINAŁ TRAMPOLINY DO KULTURY

14.12.2019, 12.00-17.00

Zapraszamy na Wielki Finał „Trampoliny do kultury”! Czwarta edycja projektu Laboratorium Designu i Sztuki zbliża się do mety – czas na radosne świętowanie! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji: kreatywne warsztaty, rodzinne zabawy, świąteczne gotowanie, dyskusje o kulturze oraz finałową wystawę Moda – Sztuka – Rzemiosło! Wstęp wolny – my stawiamy! 

Przez ostatnie miesiące Krzywy Komin  zamienił się w prawdziwą trampolinę do rozwoju, twórczości i rodzinnej zabawy! W ramach 7 pracowni tematycznych odbyło się ponad 400 godzin bezpłatnych szkoleń i kreatywnych warsztatów. Czas zaprezentować owoce tej twórczej pracy! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was m.in. bezpłatne warsztaty krawieckie, florystyczne, rękodzielnicze i  kulinarne. Na najmłodszych czekają kreatywne zajęcia rodzinne, tworzenie gier planszowych i charytatywna akcja szycia pluszaków! Startujemy w samo południe! 

Święta zapasem – nie zabraknie okazji do stworzenia unikalnego prezentu, wyplatania świątecznych ozdób z MAKRAMY czy rodzinnego spotkania przy opowiastkach o dawnych zwyczajach – zabierzcie dzieci, babcię i dziadka! Między warsztatami rozgrzeje Was ciepła kawa i domowe ciasto w strefie CHILL CAFE. Smaki Świąt poczujecie również podczas warsztatów kulinarnych Sweet Christmas lub mini-warsztatach komponowania herbat Secret Spot.

Spotkaj znanych projektantów mody! O godz. 15:30 zapraszamy na panel dyskusyjny “Moda – wyzwanie dla planety”. Jego gośćmi będą Serafin Andrzejak i Przemysław Piniak, którzy opowiedzą o zmianach i najważniejszych wyzwaniach, jakie stoją przed branżą modową.

Wielki Finał zwieńczy o godz. 17:00 wernisaż wystawy “Moda – Sztuka – Rzemiosło”. Zostaną na niej zaprezentowane owoce twórczej pracy, która zgromadziła łącznie ok. 600 uczestników! Wielki Finał “Trampoliny do kultury” to święto tradycyjnego rzemiosła i nowoczesnego designu – czekają na Was m.in. stworzone przez uczestników projektu meble, designerskie akcesoria, kolekcja ubrań, ręcznie tworzone obuwie oraz fotografie! 

Udział we wszystkich atrakcjach Wielkiego Finału jest bezpłatny. Aby się zapisać, kliknij w konkretny warsztat.

HARMONOGRAM: 

12:00-14:00 Zaplątane – zimowe warsztaty wyplatania makramy

12:00-14:00 Zawody z papieru. Zrób z nami grę! – rodzinne warsztaty twórcze OSTATNIE MIEJSCA

12:00-17:00 Pluszak prosto z dżungli – akcja charytatywna!

12:00-17:00 Secret Spot – rękodzieło + mini warsztaty komponowania herbat

12:00-17:00 Strefa Chill Cafe

12:00-17:00 Kącik malucha – gry i zabawy dla najmłodszych

13:00-15:00 Etnogadki, podróż w czasie – warsztaty rodzinne OSTATNIE MIEJSCA

15:00-17:00 Roślinne DIY – wyplatamy wianki

15:30-17:00 Moda – wyzwanie dla planety – panel dyskusyjny OSTATNIE MIEJSCA

15:00-17:00 Sweet Christmas – rodzinne warsztaty kulinarne

17:00 Moda – Sztuka – Rzemiosło. Wernisaż wystawy podsumowującej

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów