WIOSENNE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

11-21.04.2016, 18:00-21:00

Nasze zajęcia, podzielone na 3 spotkania po 3 godziny każde, wprowadzą Państwa w świat cyfrowej fotografii.

11.04.2016 - 18:00-21:00

16.04.2016 - 10:00-13:00

21:04.2016 - 18:00-21:00

Dowiemy się jak ustawiać poprawną ekspozycję, co to jest przysłona i na czym polega  światłoczułość matrycy. Poznamy prawa rządzące kadrowaniem, zasady estetyki oraz jak modelować obraz głębią ostrości. Dowiemy się jak kreatywnie wykorzystywać w fotografii światło – jak się zmienia w ciągu dnia, a także jak je wykorzystać we wnętrzu i w plenerach? Jak zrobić dobre zdjęcia z lampą błyskową oraz bez niej? Poznamy obsługę aparatu oraz podstawowych narzędzi fotografa (aparaty kompaktowe, lustrzanki, różne typy obiektywów, lampy zewnętrzne, statywy i rodzaje głowic, blendy). Poruszymy również temat psychologii widzenia u ludzi. Dowiemy się jak selekcjonować i archiwizować zdjęcia, oraz jak je kreatywnie obrabiać w darmowych i profesjonalnych programach.

Ponadto, w trakcie zajęć wybierzemy się w plener fotograficzny. aby, stosując poznane zasady, wykorzystywać pełen potencjał naszego aparatu oraz sprzętu fotograficznego (m.in. blendy, statywu, filtrów fotograficznych). Zapoznamy się także z podstawami pracy z modelem oraz kreatywnym wykorzystaniem światła o każdej porze dnia.

Zalecane jest, aby każdy przyszedł na zajęcia ze sprzętem, którego używa lub chce zacząć używać. Jednakże posiadanie własnego aparatu fotograficznego nie jest wymagane. Osobom, które nie mają aparatu fotograficznego, ale chciałyby zacząć fotografować pomożemy dobrać sprzęt do ich oczekiwań i możliwości finansowych.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy nie tylko będą znali teorię fotografowania ale przede wszystkim posiądą praktyczną umiejętność posługiwania się sprzętem fotograficznym.

Prowadzący: Łukasz Wojciechowski

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii z międzynarodową licencją fotograficzną. Podróżnik, fotograf, autor licznych fotoreportaży z wypraw po Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Jako fotoreporter podróżował w najniebezpieczniejsze regiony świata o zaognionej sytuacji politycznej np. do Afganistanu, Iranu, Mali czy Wenezueli. Publikował między innymi w Gazecie Wyborczej. Aktualnie posiada firmę fotograficzną i jako freelancer współpracuje np. z National Geographic Traveller.

Cena:

199 zł

ZAPISZ SIĘ


* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.