WOSKOWIJKI

30.03.2020, 18:00 – 20.00

Zapraszamy na pogadankę na temat nadmiernej produkcji śmieci, wszechobecnego plastiku i wpływu odpadów na środowisko i zdrowie człowieka. Porozmawiamy o ekologicznych rozwiązaniach i opakowaniach wielokrotnego użytku tj. bidon, kubki termiczne, jednorazowe naczynia biodegradowalne, woreczki na pieczywo, wielorazowe torba na zakupy, woskowijki.

Własnoręcznie wykonamy torbę na zakupy ze starej koszulki oraz woskowijki, które zastępują papier śniadaniowy, folię spożywczą i aluminiową.

Prowadzący: Warsztat 5R Danuta Łukasińska, Mirosław Sala

To pracownia zajmująca się wytwarzaniem mebli, dekoracji i lamp w myśl idei 5R (reduce, reuse, recycle - upcycle, recover, renew) Staramy się przetwarzać, odnawiać, ponownie wykorzystywać pozyskane surowce, które w połączeniu ze szlachetnymi materiałami tj. lite drewno, stal i szkło, tworzą stylowe przedmioty o wysokiej wartości. Nasze prace wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, na indywidualne zamówienie klienta. Korzystając z tradycyjnych metod produkcji, wykorzystując ekologiczne i najlepsze gatunkowo materiały tworzymy unikatowe produkty, które wpasują się doskonale w każde industrialne, loftowe, czy eklektyczne wnętrze. Przyświecającą nam ideę 5R promujemy nie tylko poprzez nasze produkty, ale także poprzez warsztaty rzemielśnicze i rękodzielnicze z upcyclingu mebli (i nie tylko) skierowanych do dzieci i dorosłych - każdego zainteresowanego rękodziełem i majsterkowaniem.

Cena:

80 zł

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE