WSTĘP DO MALOWANIA DAWNYMI TECHNIKAMI. DWUNASTOWIECZNY INICJAŁ

29-30.06.2019, 11.00-15.00

Zapraszam na dwudniowe warsztaty malowania dawnymi technikami i pisania gotycką teksturą. Jako inspiracja i wzór do kopiowania posłuży nam dwunastowieczny inicjał, wybrany z manuskryptu The Hunterian Psalter. Chętne osoby dodadzą do niego wyraz/napis w stylu tekstury gotyckiej lub wczesnego gotyku. 

Stopień trudności pracy zostanie dostosowany do poziomu zaawansowania uczestnika - zapraszam zarówno osoby początkujące, jak i zajmujące się malowaniem i kaligrafią. Dla osób początkujących warsztaty będą wprowadzeniem w technikę malowania gwaszami oraz w wybrany krój pisma.

Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia czekają na miejscu, można też przynieść swój ulubiony sprzęt do malowania i kaligrafii. Proszę przynieść teczkę A4 do przechowania swoich ćwiczeń, projektów i pracy końcowej.

.......................................................................................................................................................

Zapisy proszę kierować pod adres mailowy: kaligrafia.kr@gmail.com 
Więcej informacji pod telefonem: 607 073 452 

Po zgłoszeniu chęci udziału proszę wpłacić dokonać opłaty na konto:

  • Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań
  • 74203000451110000002594590 BANK BGŻ 
  • w tytule przelewu należy wpisać "imię, nazwisko + miniatury Wrocław"
  •  proszę przesłać kopię przelewu na adres kaligrafia.kr@gmail.com

Tylko potwierdzone wpłaty będą gwarancją miejsca na warsztatach.

Prowadzący: Barbara Wilińska

Kaligraf, malarka, śpiewaczka, trenerka głosu, multiinstrumentalistka. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez udział w projektach indywidualnych i grupowych, koncertowanie, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów śpiewu tradycyjnego. Kaligrafią łacińską i malowaniem zajmuje się od wielu lat, co zaowocowało wystawami – kaligrafii i miniatur w 2011 i 2014 roku oraz wystawą akwareli „Ślina Księżyca” w Poznaniu (2015), wystawą miniatur, akwareli i kaligrafii „Sól w Oku Księżyca”w Grodzisku Mazowieckim (2015) wystawą „Patrząc na palec” w Sanoku (2016), udziałem w wystawie "Oblicza kaligrafii" sześciu polskich kaligrafów w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie (2018) oraz udziałem w innych zbiorowych wystawach. Prowadzi cykliczne warsztaty oraz kursy kaligrafii i iluminacji w Poznaniu oraz warsztaty okazjonalne w różnych miejscach Polski i za granicą. https://www.facebook.com/mariannamoori/

Cena:

200 zł

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów