Warsztaty dla dzieci w Ogrodzie Botanicznym

21.10.2016, 16:00-17:30

KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń

Termin: 21 października 2016 (PIĄTEK)

Godzina: 16:00-17:30

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: DESIGN

Wiek dzieci: 7-11 lat

Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Organizator: Fundacja Open Mind

Zajęcia bezpłatne!

Aby przygotować dzieciaki do warsztatów z Panią Jurek, zapraszamy na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Przestrzeń pełna niezwykłych roślin stanie się inspiracją do zaprojektowania tkaniny nawiązującej do motywów natury.


uwob_zielbiale_pasek_ms

Wrocławski Ogród Botaniczny to „oaza piękna i spokoju”, położona po części na historycznym Ostrowie Tumskim. Od 1974 r. figuruje na liście zabytków woj. dolnośląskiego. Pełni funkcję „żywego muzeum”, w którym można zobaczyć 11,5 tys. gatunków i odmian roślin z całego świata. Jest też placówką naukowo-badawczą i dydaktyczną oraz ulubionym miejscem wypoczynku wrocławian i jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych. Prowadzi dydaktykę ogólnospołeczną, w tym również ekologiczną – poprzez nauczanie szacunku dla każdej żywej istoty, a także konkretne przedsięwzięcia mające na celu m.in. zachęcanie do zakładania budek dla ptaków i domków dla owadów, segregowania odpadków i zakładania kompostów.

Filią Ogrodu Botanicznego jest Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy, znane od wielu lat z bogatej kolekcji różaneczników i azalii oraz rzadkich gatunków drzew i krzewów iglastych.

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logoski-dla-Asi

Prowadzący: dr inż. Roman Pieprzka

Doktor nauk rolniczych, magister ochrony środowiska, pracownik sądu, wykładowca, pasjonat fotografii i przyrody.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Sienkiewicza 23

ZAPISY ZAMKNIĘTE