WYSTAWA "DELIBERATION"

21.09-15.10.2019, 9:00-17:00

Zapraszamy serdecznie na wystawę „Deliberation” Mateusza Rokickiego – laureata konkursu (P)Arty Hard! 

Deliberacja to chwila zatrzymania się nad własnymi przeżyciami, rozważania wewnętrznych stanów i konfrontacji z nimi. Artysta poprzez prezentowane prace zwróci nam uwagę na drobne rzeczy, których nie dostrzegamy w pędzie dnia codziennego. Uczucie zadowolenia z własnej pracy, smak domowego obiadu, wspomnienie chwil z najbliższymi czy uczucie muśnięcia gołych stóp przez fale – w prezentowanych pracach goście odnajdą uchwycone uczucia „tu i teraz”.

Wystawa Deliberation to moment wyciszenia, wciśnięcie przycisku pauzy. Przy odrobinie skupienia może uda się zobaczyć coś więcej niż obrazy dłoni i stóp na kawałku drewna; wsłuchać się w doznania towarzyszące konfrontacji z wizerunkami codziennych chwil.

Prace będą prezentowane w CRZ Krzywy Komin do 15.10.2019.

Wstęp wolny

Prowadzący: Mateusz Rokicki

Mateusz Rokicki artysta urodzony w 1992 roku. Swoją edukację artystyczną zaczął w Państwowej Szkole Plastycznej im. Jana Cybisa w Opolu, w której zrobił dyplom z reklamy wizualnej pod opieką Pani Małgorzaty Futkowskiej tworząc trzy wielkoformatowe plakaty w nawiązaniu do trylogii koloru Krzysztofa Kieślowskiego. Naukę swoją kontynuował na Opolskim Wydziale sztuki, gdzie ukończył swoją edukację dyplomem magisterskim zrobionym pod opieką profesor Aleksandry Gizy. Praca dyplomowa łączyła projektowanie graficzne z grafiką warsztatową, w której to dziedzinie artysta dobrze sie czuje. Tematyką dyplomu były kontrowersyjne poczynania polityków. Artysta brał udział w wielu wystawach malarskich, graficznych, multimedialnych, a nawet rzeźbiarskich.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów