Wystawa fotografii Asian Homo Faber

22.02-30.03.2016

https://www.facebook.com/events/205310873145731/

Wystawa opowiadająca historię codziennego życia człowieka Wschodu. Na 35 wielkoformatowych planszach pokazane są proste, codzienne czynności, które są kluczem do spełnienia w Starym Świecie, przez który ledwo przecieka postęp i filozofia Zachodu. W świecie, który szuka odpowiedzi na pytanie: jeśli nie mieć, to jak być? Zdjęcia można oglądać od 22 lutego we wrocławskim CRZ Krzywy Komin.

Zdjęcia, wykonane w latach 2012-2016, przedstawiają mieszkańców Indii, Kambodży, Tajlandii i Wietnamu. Ich portrety mogą stać się przyczynkiem do refleksji na temat znaczenia określenia rozumienia praktyczności i etosu pracy na Wschodzie oraz skontrastowania ich z naszym, zachodnim postrzeganiem świata. Co nas uszczęśliwia? Do czego dążymy? Co przez to osiągamy?

— Przypadek sprawił, ze w lipcu 2015 popatrzyłem całościowo na mój dotychczasowy dorobek fotograficzny – opowiada Paweł Skorupa, autor fotografii i organizator wystawy – Okazało się, że zdjęcia wykonane w ciągu ostatnich 5 lat mają wspólny mianownik: skupiają się na Człowieku Pracującym. Sam lubię dużo pracować, więc może dlatego na takich kadrach koncentruję swoją uwagę. Na potrzeby wystawy wybrano głównie portrety, choć z racji tematu pojawiło się kilka zdjęć reportażowych. Uchwycone chwile często wskazują na praktyczny aspekt podejścia do pracy.

Prawdą jest, że podróże łamią stereotypy i budują większy dystans do tego, kim się jest i co się robi w życiu. Dla autora zdjęć podróżowanie wiąże się w dużej mierze na obserwowaniu życia innych ludzi, a poprzez nie – refleksje nad własnym życiem. Wystawa, którą można oglądać od 22.02. do 30.03 b.r. w Krzywym Kominie, jest zaproszeniem do zatrzymania się na chwilę przy obrazach i poszukania w nich odniesienia do samego siebie.

Paweł Skorupa: rocznik 1972, z przeznaczenia – trener biznesu. Z pasji –podróżnik. Jest wrocławianinem od zawsze. Metrykalnie i mentalnie. Na co dzień rozwija kompetencje menedżerskie i handlowe u swoich klientów. Ciekawość dziecka pcha go do poszukiwań i doświadczania. W wolnym czasie kupuje tanie bilety, pakuje plecak i ucieka do innego świata. Daje się ponieść nowym sytuacjom, miejscom, ludziom. Chwile te zatrzymuje na swoich zdjęciach. Fotografia jest jedyną dziedziną sztuki, jaką potrafi uprawiać. Jest samoukiem, choć samą technikę szlifował na kursach. Przygodę z fotografią rozpoczął jako nastolatek, podkradając aparat Ami 66 swojemu bratu. Potem był Zenit zdradzony dla Canona. Miłość trwa do dziś. Głównie skupia się na fotografii podróżniczej i portretowej. Do tej pory nie pokazywał swoich prac, jest to pierwsza jego wystawa.

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów