Wystawa "Natura w glinianym odbiciu - ceramika dekoracyjno-użytkowa"

30.09-13.10.2017

CRZ Krzywy Komin serdecznie zaprasza od 30 września na wystawę ceramiki użytkowej Violetty Ciach Melewskiej "Piecownia" realizuje różnego rodzaju wyzwania artystyczne. Ludzie chętnie przychodzą tu, aby porozmawiać, grać na różnych instrumentach, wtedy różne sztuki łączą się. Często są to spontaniczne spotkania, które wnoszą wiele dobrego w życie Nadodrza. Warsztat jest pracownią, w której powstała większość kafli tworzących Mozaikę Nadodrza mieszczącą się na ścianie budynku przy ul. Rydygiera 43 wykonanych przez mieszkańców oraz osoby związane z Nadodrzem. piecownia kk Violetta Ciach Melewska Absolwenta Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła). Była instruktorką ceramiki w MDK Śródmieście. Wykonuje ceramikę na zamówienie: spersonalizowaną, użytkową i unikatową – do wystroju wnętrz, naczynia użytkowe, formy ogrodowe, gadżety reklamowe oraz biżuterię. Ponadto oferuję usługę wypalania i doradztwo w zakresie ceramiki artystycznej. W przyszłości P. Violetta chciałaby również rozszerzyć działalność o szkło artystyczne – fiusing oraz witraż – oraz utworzyć dodatkowe miejsce z toczkami ceramicznymi, na które jest coraz większe zapotrzebowanie. Wystawy zbiorowe i indywidualne:

 • „Ceramika Młodych” w 1996, 1998 i 2000 roku Wrocław
 • Wystawa zbiorowa w Lubinie 1997 roku 50 - lecie ASP - wystawa profesorów i studentów ASP 1998 roku.
 • Wystawa Dyplomowa 1999 Wrocław
 • Ceramika Młodych 2000 Lubin
 • Banalne -Niebanalni 2000 Szczecin
 • Rokpo 2000 Wroclaw, Bielsko-Biała, Warszawa, Kraków
 • Naczynie-przestrzeń otwarta 2001 Wrocław, Kraków, Warszawa
 • Kolorowe 2003 Trzebnica
 • Glina+Ogień=Ceramika 2004 Wrocław
 • Kobiecy design 2005 Poznań
 • „7” – Wystawa Malarstwa Ceramiki i Szkła 2005 Wrocław
 • Anioły 2006, 2007 Helsinger Dania, Warszawa, Wrocław, Kraków
 • Wystawa ceramiki 2016 r. Wrocław, „Krzywy Komin”
piecownia2 kk Artyści współpracujący przy wystawie. Julia Miler Ukończyła studia na wrocławskiej ASP na wydziale Ceramiki i Szkła. W roku 2007 pod opieką Prof. Mirosława Kocińskiego oraz Prof. Przemysława Lasaka obroniła pracę dyplomową. Podjęte wówczas działanie odbija się w jej kolejnych realizacjach. Są to próby odzwierciedlenia tematyki zaczerpniętej z natury jako najbliższej dla autorki formy inspiracji. Przyroda jest najbardziej bogatym formatem przestrzeni, który od wieków skłania ludzi do twórczej wypowiedzi. Doskonałość i wielość jej rzeczywistości skupia najwięcej uwagi projektantki. Wypowiedzi plastyczne łączą elementy fauny, flory i abstrakcję geometryczną tak, jak kafle zgromadzone na wystawie. Antoni Cwynar (1953) Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Przez 50 lat pracował jako; sprzedawca, kierownik, dyrektor handlowy, prezes zarządu i inspektor NIK. Mając 11-12 lat, w Wojewódzkim Domu Kultury, uczestniczył w zajęciach plastycznych, by po 50 latach powrócić do … sztuki.. Artystycznie realizuje się w galerii Piecownia. Tworzy głównie sztukę użytkową, od prostych donic na kwiaty poprzez patery aż po wielopoziomowe organizery. Spod jego ręki wyszły prezentowane umywalki i akcesoria łazienkowe. Wiktoria Melewska Od dzieciństwa przebywająca wśród artystów w atmosferze tworzenia, co nie mogło pozostać bez wpływu na jej zainteresowania. Wybrała glinę jako materiał wykorzystywany do tworzenia prac. Tworzy oryginalną, niepowtarzalną ceramikę, korzystając z możliwości, jakie daje „Piecownia”. Do zobaczenia!

Prowadzący: Violetta Ciach Malewska

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Ceramiki i Szkła. Ostatnie dwadzieścia lat tworzy ceramikę artystyczną. Pracownia Ceramiczna i Galeria „Piecownia”, którą założyła, realizuje różnego rodzaju wyzwania artystyczne. Do „Piecowni” przychodzą osoby z różnych grup wiekowych i zawodowych. Zaprasza też autorytety, które zapisały się w naszej kulturze i historii. W ramach działalności „Piecowni”’ organizuje warsztaty indywidualne, rodzinne, grupowe oraz szkolenia. Dla Violetty najważniejsze są pasja oraz satysfakcja uczestników i odbiorców.

Cena:

DARMOWE

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów