Zainspiruj się naturą i zaprojektuj odlotowego drona w CRZ Krzywy Komin! DZIEŃ 1.

27.10.2018, 10:00-16:00

Dzień 1

Termin: 27 października 2018 (SOBOTA)

Godzina: 10:00-16:00

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: ODLOTOWE DRONY

Wiek dzieci: 8-15 lat

Ilość miejsc: 15

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

Organizator: Fundacja Open Mind

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

ZAPISY TRWAJĄ!

Link do zapisów TUTAJ!

Zajęcia bezpłatne!

Odleć w świat technologii, mobilnych i wielozadaniowych dronów! Warsztaty dzielą się na dwa dni. Na początek obejrzymy prezentację multimedialną wyjaśniającą, czym są drony. Przedstawimy też pojazdy bezzałogowe, wszystkich środowisk, precyzyjnie mobilne, realizujące swoje zadania w pojedynkę w formacji lub w roju. Zaprezentujemy ich zdumiewającą różnorodność budowy oraz rozmiarów. Uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć drony wielowirnikowe – od takich mieszczących się na dłoni po drony wielkości stołu!

Następnie w eksperymentach dowiemy się jak wyglądają środowiska życia dronów i zwierząt. Razem z uczestnikami przyjrzymy się dwóm środowiskom życia – powietrzu i cieczom. W powietrzu zabarwionym oparami suchego lodu przetestujemy działanie pióra, zaobserwujemy pracujący silnik rakietowy oraz sprawdzimy jak latają ptaki i drony! W drugim eksperymencie zbudujemy wielopoziomową ciecz, będziemy obserwować warstwy i styki pomiędzy nimi. Rozważymy te granice ośrodków oraz zastanowimy się nad ich istotnością.

Po dawce nieziemskich emocji wybierzemy się do ZOO, aby zainspirować się wodnymi stworzeniami! Zaobserwujemy zwierzęta wodne takie jak manat, foka i rekin. Zwrócimy uwagę na pelikana czyli zwierzę wielośrodowiskowe. Spędzimy dłuższą chwilę w terrarium by podziwiać sposoby adaptacji owadów, płazów i gadów.

Zobaczymy jak latają drony! W okolicach ZOO przekonamy się na własne oczy jak specyficzną, a zarazem niesamowitą mają budowę!

Uczestników należy odebrać spod głównego wejścia do ZOO.

part

image001 (1)

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


40980492_339798063426139_1369649913754812416_n

Prowadzący: Dariusz Werschner

Fizyk, wizjoner, innowator. Entuzjasta nowych technologii. Założyciel kilku startupów, a także krzewiciel technologii dronowych. Pomysłodawca AIRVEIN - pierwszego systemu autonomicznego transportu dronami dla miast. Prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin + ZOO

ZAPISY ZAMKNIĘTE