ZAPROJEKTUJ WŁASNY FONT

29.11-02.12.2019

Poznaj tajniki typografii i zaprojektuj unikatowy autorski font!

Jeśli interesujesz się typografią i miałeś/aś styczność ze składem dziełowym, te warsztaty są dla Ciebie! Tym razem zapraszamy Cię do zaprojektowania własnego fontu pod okiem Macieja Majchrzaka. Wpadnij na bezpłatne warsztaty do CRZ Krzywy Komin i poznaj tajniki typografii.  Stwórz autorskie szkice krojów pisma!

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nowoczesne techniki liternictwa oraz nauczą się obsługi programów, które służą do projektowania fontów.

Zapis obowiązuje na cały warsztat! Terminy spotkań:

  • 29.11 godz. 17-21 piątek
  • 30.11 godz. 17-19 sobota
  • 01.12 godz. 12-16 niedziela
  • 02.12 godz. 18-20 poniedziałek

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania CRZ Krzywy Komin w celu ich prezentacji podczas wystawy finałowej. 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Maciej Majchrzak

Projektant, typograf, wykładowca. Absolwent Pracowni Projektowania Litery na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ceni przejrzystą komunikację. Projektowanie krojów oraz typografia stanowią znaczącą część jego życia zawodowego. Jest pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, wykłada również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracuje ze studiem Politański Brand Design. Pomysłodawca i współorganizator konferencji Wrocław Type Forum.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ


* Pamiętaj, że każde pole w formularzu zgłoszeń powinno być uzupełnione.