ZAPROJEKTUJ WŁASNY FONT

14-16.07.2020, 17.00-20.00 / 21.00

Poznaj tajniki typografii i zaprojektuj unikatowy autorski font!

Jeśli interesujesz się typografią i miałeś/aś styczność ze składem dziełowym, te warsztaty są dla Ciebie! Tym razem zapraszamy Cię do zaprojektowania własnego fontu pod okiem Macieja Majchrzaka. Wpadnij na bezpłatne warsztaty do CRZ Krzywy Komin i poznaj tajniki typografii.  Stwórz autorskie szkice krojów pisma!

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nowoczesne techniki liternictwa oraz nauczą się obsługi programów, które służą do projektowania fontów.

Zapis obowiązuje na cały warsztat!

Terminy spotkań:

  • 14 lipca, godz. 17.00-20.00
  • 15 lipca, godz. 17.00-20.00
  • 16 lipca, godz. 17.00-21.00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu pracowni Kultura Książki. Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów tworzenia książek od postaw. Uczestnicy wyruszają w podróż, jaką przemierza opowieść, by trafić w ręce czytelnika. Pod okiem mistrzów liternictwa, druku i sztuki introligatorskiej powstanie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz książki.

Wszystkie prace powstałe w ramach projektu "Trampolina do kultury" pozostają w posiadania Fundacji OPEN MIND. Będziecie mieli okazję zobaczyć efekty swojej pracy podczas grudniowej wystawy podsumowującej projekt  w CRZ Krzywy Komin.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

*** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji!

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

  • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
  • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
  • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

Prowadzący: Maciej Majchrzak

Projektant, typograf, wykładowca. Absolwent Pracowni Projektowania Litery na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ceni przejrzystą komunikację. Projektowanie krojów oraz typografia stanowią znaczącą część jego życia zawodowego. Jest pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, wykłada również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współpracuje ze studiem Politański Brand Design. Pomysłodawca i współorganizator konferencji Wrocław Type Forum.

Cena:

DARMOWE

30 zł zwrotna zaliczka

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE