Innowacje od kuchni. Zero waste, czyli życie bez śmieci!

20.10.2018, 12:00-16:00

Termin:20 października 2018 (SOBOTA) Godzina: 12:00-16:00 Etap: KREOWANIE Grupa tematyczna: FOOD DESIGN Wiek dzieci: 8-15 lat Ilość miejsc: 15 Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33 - 35A Organizator: Fundacja Open Mind ZAPISY TRWAJĄ! Zajęcia bezpłatne!

Podczas warsztatów porozmawiamy o roli zdrowej żywności, o tym dlaczego często jest tak, że to co zdrowe nam nie smakuje, a w późniejszym etapie warsztatów postaramy się temu zaradzić. Zobaczymy (podpartą badaniami) prezentację ukazującą, że na to jak odbieramy smak potrawy ma wpływ wygląd, jej zapach, konsystencja, a nawet to czym jemy! Czy dzieci wiedzą, że jogurt próbowany czerwoną łyżeczką wydaje się słodszy, niż ten próbowany białą? A smak sera próbowanego nożem wydaje się być bardziej wyrazisty od tego testowanego wykałaczką? Jakie znaczenie ma waga sztućców dla odbioru smaku? Jak proste zabiegi potrafią nas „oszukać”? Zobaczymy także propozycje innych projektantów w tym zagadnieniu.

Pomyślimy jak ta wiedza może nam pomóc w wynalezieniu własnego rozwiązania aby polubić zdrowe jedzenie. Poszukamy innowacji w narzędziach do jedzenia; zmienimy je odrobinę, udoskonalimy, a może coś dodamy, doczepimy , aby zdrowe (i często nielubiane przez nas) potrawy przechytrzyć swoją własną wynalazczością. Możliwości jest wiele, technologii również, wystarczy wyobraźnia oraz świadomość roli wszystkich 5-ciu zmysłów! Na koniec najważniejsza będzie duma z wynalezienia sprytnego, funkcjonalnego, a może szalonego sposobu na postawiony sobie problem.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji). Projekt "KIDS DESIGN SPACE - dzieci projektują przestrzeń" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logotypy-2018 maly

Prowadzący: Alicja Pałys

Projektantka produktu i mebli, poruszająca się także w temacie scenografii i miejskich instalacji. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowniach projektowych w Polsce oraz Szwecji. Jej prace były wielokrotnie nagradzane (m.in. nagroda Mast Have 2016 dla serii lamp “Prima”, prod. Brambla) oraz prezentowane na polskich i zagranicznych wystawach (m.in. projekt “Delektatory” na wystawie Stół Polski w Polskim Pawilonie podczas EXPO Milano 2015). Prace Alicji Pałys charakteryzuje skupienie na detalu oraz poszukiwanie wspólnego mianownika dla unikalności i użytkowości w produkcie

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

ZAPISY ZAMKNIĘTE