ZERO WASTE NA CO DZIEŃ

26.02.2020, 18:00 – 20.00

Serdecznie zapraszamy na prelekcję dotyczącą ekologicznych rozwiązań w życiu codziennym. Poznacie przykłady wykorzystywnia produktów wielorazowych tj. bidon, bio-słomki/rurki do napojów, jednorazowe naczynia biodegradowalne, , torby na zakupy ze starej koszuli, woskowijki.

W części praktycznej stworzymy naturalne środki czystości i kosmetyki:

  • peeling do ciała
  • proszek do prania
  • proszek do zmywarki/płyn do naczyń
  • Środki czystości/ mokre chusteczki wielorazowe

Zapewniamy wszelkie ekologiczne składniki niezbędne do wykonania kosmetyków i środków czystości. Każdy z uczestników zabierze ze sobą wykonane produkty w estetycznych opakowaniach zero waste.

Prowadzący: Warsztat 5R Danuta Łukasińska, Mirosław Sala

To pracownia zajmująca się wytwarzaniem mebli, dekoracji i lamp w myśl idei 5R (reduce, reuse, recycle - upcycle, recover, renew) Staramy się przetwarzać, odnawiać, ponownie wykorzystywać pozyskane surowce, które w połączeniu ze szlachetnymi materiałami tj. lite drewno, stal i szkło, tworzą stylowe przedmioty o wysokiej wartości. Nasze prace wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy szczegół, na indywidualne zamówienie klienta. Korzystając z tradycyjnych metod produkcji, wykorzystując ekologiczne i najlepsze gatunkowo materiały tworzymy unikatowe produkty, które wpasują się doskonale w każde industrialne, loftowe, czy eklektyczne wnętrze. Przyświecającą nam ideę 5R promujemy nie tylko poprzez nasze produkty, ale także poprzez warsztaty rzemielśnicze i rękodzielnicze z upcyclingu mebli (i nie tylko) skierowanych do dzieci i dorosłych - każdego zainteresowanego rękodziełem i majsterkowaniem.

Cena:

140 zł

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, Dubois 33-35A, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE