ZERO WASTE, GOTUJEMY NIESTANDARDOWO I MIĘDZYPOKOLENIOWO

25.10.2019, 15.00-19.00

Serdecznie zapraszamy Seniorów wraz z wnukami na międzypokoleniowe warsztaty kulinarne - ZERO WASTE.

Wnuki i dziadkowie przygotują wspólnie proste, bezmięsne posiłki w zgodzie z filozofią ZERO WASTE. Nic się nie zmarnuje! To, czego nie zjemy pakujemy w wielorazowe pojemniki z odzysku i zabieramy do domu.

Przy kuchennym stole porozmawiamy o świadomym i odpowiedzialnym zarządzaniu żywnością. Zastanowimy się jak robić zakupy, przechowywać i przetwarzać produkty do końca.

Co przed nami? Zrobimy razem m.in. sezonowe owoce pod owsianą kruszonką, dyniowe kotlety i jabłkowe krakersy. 

Na warsztaty można zapisać się na 3 sposoby:

  • poprzez formularz internetowy dostępny na stronie
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00-16:00, nr tel. 71 733 44 30
  • osobiście w CRZ Krzywy Komin przy ul. Dubois 33-35a również od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są częścią programu Trampolina Senior. Jest to cykl zróżnicowanych tematycznie warsztatów, dedykowanych osobom po 60. roku życia. Uczestnicy znajdą w nich zarówno artystyczną ekspresję, jak i naukę praktycznych umiejętności. 

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadzący: Ariadna Kamińska

Nauczyłam się gotować późno. Zwykle twardo trzymałam się przepisów – ciasto, które piekłam po raz pierwszy trzymałam w piekarniku wskazaną w przepisie liczbę minut mimo, że kłęby dymu waliły z piekarnika na klatkę schodową. Gotuję na własne potrzeby. Staram się to robić z głową i z jak najmniejszym wysiłkiem. Minimum naczyń, składników, czasu i resztek. Lubię łączyć miejsca i środowiska, miksować idee, mieszać doświadczenia i kontakty. Wierzę w dobrą stronę mocy.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

5 par

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE