TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM

20-24.02.2017, 7:30-16:30

Świat mody otwiera swoje drzwi tylko przed nielicznymi i najlepszymi projektantami. Nie jest to miejsce dla przeciętnych – trzeba umieć się przebić. Jak to zrobić najlepiej wie Serafin Andrzejak, uczestnik I polskiej edycji Project Runway oraz  zwycięzca V edycji Fashion Designer Awards. 20 lutego przyjeżdża do Wrocławia, by w ciągu pięciu dni nauczyć was wszystkiego, co sam wie o modzie. Do 24 lutego poznasz tajniki projektowania ubioru i staniesz się kreatorem! Z jego pomocą otworzysz drzwi do swojej kariery. Nie czekaj, zapisy już ruszyły! Garść konkretów: Pod okiem ekspertów i profesjonalistów zapoznamy się ze specyfiką rysunku modowego oraz nauczymy się przedstawiać pomysły w formie szkiców i ilustracji z wykorzystaniem różnorodnych technik takich jak akwarela, kolaż, markery, pastele. W kolejnych dniach zamienimy nasze projekty we własnoręcznie uszyte, oryginalne ubrania gotowe do noszenia. Brzmi poważnie? TAK! Ponieważ stawiamy na działanie - nie tolerujemy ściemy - nie będziecie mieli czasu ziewnąć, a co dopiero pomyśleć o nudzie! Zatem podwijamy rękawy i do dzieła! Pięciodniowe warsztaty zakończymy pokazem mody, który samodzielnie wyreżyserujemy! Przez wszystkie warsztatowe dni tworzyć razem z nami będzie gość specjalny – projektant mody SERAFIN ANDRZEJAK, uczestnik I polskiej edycji Project Runway. Od Serafina nauczymy się zasad dobrej współpracy zespołowej w procesie tworzenia kolekcji ubrań. Podzieli się z nami swoim bogatym doświadczeniem – opowie o konstrukcji poszczególnych części garderoby, pokaże, jak jego własne szkice zamieniają się w prototypy, a później w kreacje noszone przez polskie gwiazdy, a do tego doda nam powera do działania i skutecznie zainspiruje! Moda to nie tylko szycie kiecek, to kreowanie pierwszego wrażenia - sprawimy, że będzie ono spektakularne! Mówimy nie sztampie i nudzie - bierzmy nożyczki i do dzieła!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Materiały prasowe Serafina Andrzejaka


CENA:  1) 650 zł za tydzień 2) 130 zł za cały jeden dzień 3) Możesz zapisać się na pojedynczy warsztaty – 70 zł. 4) Możesz złapać rabat specjalny w konkursach na naszym facebookowym profilu: CRZ Krzywy Komin. Jeśli zatem jeszcze nie polubiłeś, polub, czuwaj i łap rabaty na turnusy :) Trzymamy kciuki! Promocje nie łączą się ze sobą! Oferta skierowana dla młodzieży do 25 roku życia. Cena obejmuje:
  • profesjonalnych artystów, projektantów i specjalistów dzielących się swoją wiedzą i umiejętnościami!
  • sprzęt i materiały niezbędne do realizacji warsztatów praktycznych
  • multidyscyplinarne warsztaty kreatywne
  • codziennie 7 godzin kreatywnych zajęć
  • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
  • pełne wyżywienie.
PLAN DNIA: 7:30 – 8:30 Czas na przyjście 8:30 – 9:00 Śniadanie 9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne 10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem turnusu cz.1 12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach,  czas na przekąskę 12:30 –14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem turnusu cz.2 14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie) 14:30 – 15:30 Spotkania, prezentacje, filmy i zajęcia kreatywne 15:30 – 16:00 Podwieczorek 16:00 – 16:30 Koniec dnia
TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM - PONIEDZIAŁEK ferie_projektant_1   WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO - moodboardy, różnorodne techniki i pierwsze próby Termin: 20 lutego 2017 Podczas pierwszego dnia warsztatów poznacie szkic i ilustrację modową oraz rysunek projektowy. Odkryjemy przed wami tajemnice moodboardów. Poznamy różnorodne techniki wykonywania rysunków - akwarela, markery, pastele, kolaż. Zajęcia uwieńczymy konkretnymi - czyli Waszymi - rysunkami modowymi.
TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM - WTOREK ferie_projektant_2   WARSZTATY RYSUNKU MODOWEGO - projektujemy własne ubrania Termin: 21 lutego 2017 Drugi dzień poświęcimy wykonaniu rysunków, które w następnych dniach zamienimy we własnoręcznie uszyte elementy garderoby. Zapoznamy się z poszczególnymi etapami procesu projektowania, a także nauczymy się zasad wykonywania czytelnego rysunku modowego.
TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM - ŚRODA ferie_projektant_3   WARSZTATY KRAWIECKIE - maszyna do szycia bez tajemnic Termin: 22 lutego 2017 Bez opanowania rzemiosła, nawet największe wizje mogą się po prostu nie urzeczywistnić, dlatego stawiamy na warsztat! Trzeci dzień zajęć upłynie nam pod znakiem podstaw szycia maszynowego. Poznamy różnorodne rodzaje maszyn, a także nauczymy się je obsługiwać. Obejrzymy i dotkniemy tkaniny oraz dzianiny, dowiadując się, jakie są między nimi różnice. Nauczymy się również dobierać materiały ze względu na ubrania, które planujemy uszyć.
TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM - CZWARTEK ferie_projektant_4b WARSZTATY KRAWIECKIE - wykrój bez tajemnic Termin: 23 lutego 2017 W czwartek przejdziemy przez cały proces wykonywania wybranych elementów garderoby. Poczujecie już powiew wielkiej mody, gdy z centymetrem krawieckim obwieszonym wokół szyji niczym talizman, nauczymy się prawidłowego pobierania miar, wykonywania wykrojów na papierze, a przede wszystkim krojenia materiału. Zaczniemy również szyć wybrane ubrania. 80% praktyki i 20% teorii.
TYDZIEŃ Z PROJEKTANTEM - PIĄTEK ferie_projektant_5   WARSZTATY KRAWIECKIE I FINAŁOWY POKAZ MODY Termin: 24 lutego 2017 Piąty dzień warsztatów to już będzie prawdziwy obłęd, jak za kulisamy prawdziwych pokazów mody. Będziemy kontynuować szycie naszych dzieł - wykończymy je i wykonamy ostatnie szlify. Całą kolekcję naszych wizji zaprezentujemy podczas finałowego pokazu mody, który samodzielnie wyreżyserujemy pod bacznym okiem Serafina!
GOŚĆ SPECJALNY

_DSC0123

  Serafin Andrzejak - projektant pełen pasji, którego dusza jest generatorem inspiracji dla innych. Uczestnik I polskiej edycji Project Runway, którego jury stanowią sławy świata mody, takie jak polska topmodelka Anja Rubik, fotograf mody Marcin Tyszka, czy projektant Mariusz Przybylski. Karierę rozpoczął rok po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od najmłodszych lat interesował się modą. Jego projekty są nacechowane prostotą, minimalizmem i tradycyjną formą, a ich znak firmowy to połączenie klasycznej elegancji z charakterystyczną czernią. Serafin brał udział w kilku konkursach dla młodych projektantów. Jest zwycięzcą V edycji Fashion Designer Awards, konkursu przeznaczonego dla młodych i zdolnych projektantów. Zwycięstwo dało mu możliwość doskonalenia swoich umiejętności w Danii pod nadzorem samej Anne Sophie Madsen. Pracował przy realizacji programu Top Model dla TVN, w dwutygodniku Gala oraz miesięczniku In Style.

Prowadzący: Paulina Iłenda

Ukończyła studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na kierunku grafiki warsztatowej i projektowania ubioru. Aktualnie pracuje jako projektant w Reserved, wcześniej projektowała dla marki Solar. W wolnych chwilach tworzy ilustracje modowe i podróżuje.

Cena:

650 zł

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE