ZMYSŁOWY BLISKOZNACZNIK

17.08.2020, 10:00-12:00

W trakcie zajęć odwiedzimy wystawy Muzeum Współczesnego Wrocław. Odkrywając muzeum, sprawdzimy jakie emocje i skojarzenia budzą w nas różne dzieła sztuki. Wspólnie zastanowimy się jak odczuwamy wybrane miejsca, by następnie stworzyć ich przestrzenny, zmysłowy odpowiednik. Które elementy wystaw uznamy za najciekawsze? Te bogate w dźwięki i kolory, a może te bardziej surowe i stonowane? Jaki obiekt lub miejsce najlepiej oddałby charakter wybranej ekspozycji? Czy będzie to miły w dotyku kokon, w którym można odpocząć? Może labirynt różnych faktur i kolorów? A co jeśli jedna z wystaw skojarzy nam się z odlotową rakietą?

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

* Dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym równy dostęp do uczestnictwa w kulturze. Nieodpłatnie zapewniamy tłumacza języka migowego, wsparcie asystenta osoby niepełnosprawnej, przygotowanie specjalnych stanowisk dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W formularzu zgłoszeniowym wskaż, w jakim zakresie możemy Ci pomóc.

............................................................................................................................................................................................................................................................................

Warsztaty są realizowane w ramach projektu "Open Art. Udogodnienia". Jest to projekt skierowany do dzieci i młodzieży z różnych przyczyn zagrożonej wykluczeniem, w tym z niepełnosprawnościami, niedowidzące i niedosłyszące. Program obejmuje bezpłatne zajęcia we wrocławskich ośrodkach kultury  - muzeach, galeriach i centrach edukacyjnych.  

Projekt „Open Art. Udogodnienia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy Wrocław.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

10

Miejsce wydarzenia:

Muzeum Współczesne Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE