Bez ograniczeń! Warsztaty z projektowania dla dzieci.

20.10.2018, 13:00 - 17:00

Termin: 20 października 2018 (SOBOTA)
Godzina: 13:00-17:00
Etap: KREOWANIE
Grupa tematyczna: NOWOCZESNE TECHNOLOGIE I DESIGN
Wiek dzieci: 8-15 lat
Ilość miejsc: 15
Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A
Organizator: Fundacja Open Mind

Zapisy trwają!

Zajęcia bezpłatne

Zapisy dotyczą wycieczki w ramach etapu DOŚWIADCZANIE oraz zajęć projektowych podczas następnego etapu KREOWANIE.

LINK DO ZAPISÓW!

O przenikaniu się świata seniorów i świata dzieci! Na warsztatach spróbujemy oswoić się z tematem starości. Zastanowimy się jak to jest, kiedy z biegiem lat pojawiają się ograniczenia ruchowe. Spróbujemy dosłownie „wejść w buty” seniorów, aby empirycznie poznać trudności, z jakimi na co dzień się zmagają. Poszukamy rozwiązania na te niedogodności. Zabierzemy się za burzę mózgów i  wspólnie wymyślimy szalone, ale i potrzebne przedmioty, które mogłyby ułatwić życie dzisiejszych oraz przyszłych seniorów. Podzielimy się na czteroosobowe zespoły, drużyny projektowe, bo przecież w grupie siła! Wyłonimy po 2 pomysły na grupę, a następnie w atmosferze zabawy zrobimy makiety naszych wynalazków. Zwycięski projekt zostanie doszlifowany w profesjonalny sposób i na pewno będzie pomocny! 

Zapewniamy bezpłatnie TŁUMACZA JĘZYKA MIGOWEGO w przypadku zgłoszenia osób niesłyszących i niedosłyszących. Daj nam proszę znać w polu- UWAGI w formularzu zgłoszeniowym.


Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach (szczegóły zostaną podane w procesie rekrutacji).

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


logotypy-2018 maly

Prowadzący: Wiktoria Lenart

Rocznik ’88, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Jubilerstwo oraz Wzornitwo Przemysłowe na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wiedzę zdobytą w czasie studiów uzupełniła stażem w studio projektowym Code2Design w Stuttgarcie. Obecnie obejmuje stanowisko asystenta w pracowni Narzędzi i Środowiska Pracy na ASP we Wrocławiu. Od 2013 prowadzi Studio Lenart. Projekty m.in.: Worknest, Spot dla VOX, meble biurowe PLUS dla Balmy (wraz z Piotrem Kuchcińskim), Mio oraz Balance dla VOX (wraz z Joanną Leciejewska). Wyróżniona w Konkursie Make Me! 2010, Ikea My Way 2011, Design 28 Najlepsze Dypomy Projektowe 2013, finalistka Young Design 2013. Nagroda IF Design Award 2015, Dobry Design 2015, Złoty Medal CNW 2015, Must Have 2015 i 2016, Top Design Award 2016, Dobry Wzór 2016. Współpracuje m.in. z firmami: Meble Vox, Balma, Lupus73, Kriosystem i Sunelectro. www.wiktorialenart.com

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

15

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów