Archiwa

TAPICER W AKCJI. Spotkanie z mistrzem Aleksandrem Kądzielą. Bezpłatny webinar

Fundacja OPEN MIND zaprasza na bezpłatny webinar z Mistrzem Tapicerstwa Aleksandrem Kądzielą! To spotkanie skierowane jest do miłośników starych mebli, renowacji, tapicerstwa artystycznego, a także tych, którzy po prostu  lubią pomajsterkować w domowym zaciszu! To będzie doskonały początek wielkiej przygody z samodzielnym odnawianiem mebli. 

Zakres tematyczny:

 • Co będzie potrzebne w domu renowatora amatora?
 • Od czego zacząć odnawianie mebli?
 • Odnawiać samemu czy powierzyć mebel w ręce specjalistów.
 • Gdzie szukać okazyjnie wartościowych mebli i jak ocenić ich stan faktyczny, o co pytać sprzedawców.
 • Ciekawostki tapicerskie.
 • Fotele i krzesła które warto znać.
 • Porady fachowca.

ALEKSANDER KĄDZIELA
jest ekspertem w dziedzinie „Meble Tapicerowane”, pracującym w zawodzie od 1989 roku. Elitarny członek OCRiA. Od 2000 r. właściciel AKdesign – Pracowni Tapicerstwa i renowacji mebli. Członek Cechu Rzemieślników Artystów. Mistrz Tapicerstwa. Biegły rzeczoznawca mebli tapicerowanych i drewnianych. Audytor linii i procesów technologicznych w dużych firmach z branży meblarskiej. Analityk i doradca procesów technologicznych oraz procesów wdrażania prototypów do produkcji. Od 2013 roku współpracuje z Fundacją Open Mind w zakresie prowadzenia w CRZ Krzywy Komin warsztatów rzemieślniczych „TAPICER W AKCJI”. W tym roku w księgarniach pojawiła się jego książka „Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble” dla hobbystów, osób z branży i spoza niej.
______
Spotkanie Mistrzowskie odbywa się w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
______
Więcej znajdziesz na:

https://dolnyslaskwita.pl/
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita
______
Spotkanie odbywa się w formie online na platformie zoom.us.

 • Wypełnij formularz zgłoszeniowy. W mailu zwrotnym otrzymasz od naszego rekrutera link do wydarzenia na platformie ZOOM.
 • Zainstaluj aplikację ZOOM App na telefonie/tablecie lub wejdź przez ich stronę internetową http://zoom.us/join i załóż sobie konto (można zalogować się przez Facebooka).
 • Połącz się z nami w wyznaczonym terminie i upewnij się, że wszystko działa prawidłowo.
 • Zaopatrz się w pozytywną energię i do zobaczenia przed ekranem!
 • Dla ułatwienia skorzystaj z naszej INSTRUKCJI krok po kroku:)

______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
______
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Miesięcznik Co Jest Grane, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, twoje-miasto.pl, cojestgrane.pl

CYJANOTYPIA – MOTYWY ROŚLINNE

Niezwykłe warsztaty cyjanotypii z szerokim wachlarzem możliwości!

Cyjanotypia to technika dla każdego. Nie musisz posiadać żadnych wcześniejszych doświadczeń fotograficznych ani plastycznych. Każdemu się uda!

Na zajęciach będziecie mieli okazję stworzyć roślinne fotogramy z wykorzystaniem techniki cyjanotypii. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wykonać prace na papierze akwarelowym, papierze czerpanym lub papierze pakowym oraz jedną odbitkę na na tkaninie.

Cyjanotypia to technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. Powstała odbitka ma charakterystyczny, piękny odcień błękitu pruskiego.

Inspiracją do naszych prac będą prace Anny Atkins – wspaniałej fotografki i botaniczki, autorki: „Photographs of British Algas: Cyjanotype Impressions”. 

O technice:

Cyjanotypia to technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. Powstała odbitka ma charakterystyczny, piękny odcień błękitu pruskiego. Fotogram to obraz na materiale światłoczułym, który uzyskano bez użycia specjalnego urządzenia naświetlającego (aparatu fotograficznego, powiększalnika, naświetlarki itp.), a jedynie poprzez naświetlenie materiału światłoczułego przysłoniętego różnego rodzaju przedmiotami półprzezroczystymi lub nieprzezroczystymi.

Na warsztatach będziecie mieli okazję zapoznać się z techniką cyjanotypii i stworzyć własne fotogramy na papierze oraz tkaninie.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 

 

Fot. Dominika Chochołowskiej – Bocian

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

AKWARELA

Zapraszamy na kolejne warsztaty „Akwareli w Krzywym Kominie”.

To czas, kiedy będziecie mieli okazję zrelaksować się i stworzyć roślinne szkice malarskie w technice akwareli. Na warsztatach będą czekać  też na Was ramki, żeby od razu móc powiesić swoje małe dzieło na ścianie, albo podarować komuś w prezencie. Na miejscu mamy też pyszną herbatkę i słodki poczęstunek, aby w pełni cieszyć się czasem tu i teraz.

Akwarela wykorzystuje rozcieńczone w wodzie pigmenty. Powstałe prace mają charakterystyczną świetlistość i subtelność. Pełne eterycznego wyrazu i magii kolory płynnie się przenikają. Na warsztatach będziecie mieli okazję zapoznać się z techniką akwareli i stworzyć własne prace na specjalnym papierze.

Każdy uczestnik warsztatów wykona serię ćwiczeń i szkiców oraz prace (1-3- zależy od tempa pracy) na papierze akwarelowym w formacie A5 .

Warsztaty kierowane są do każdego. Nie musisz mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń. To relaksująca technika, dająca dużo satysfakcji i relaksu. Na miejscu dostaniesz wiele konkretnych wskazówek i rozwiązań, które ułatwią uzyskanie pożądanych efektów.

Wszystkie potrzebne narzędzia i materiały na miejscu.


ZAPISY

Zapisy odbywają się drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 

 

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

DZIŚ PRAWDZIWYCH KIELISZKÓW JUŻ NIE MA. ZBIGNIEW HORBOWY Bezpłatne oprowadzenie po wystawie

Fundacja OPEN MIND i Muzeum Miejskie Wrocławia zapraszają na oprowadzenie po wyjątkowej wystawie szkła „Dziś prawdziwych kieliszków już nie ma. Zbigniew Horbowy”

Na wystawie w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej oddziale Muzeum Miejskiego Wrocławia prezentowanych jest ponad 200 szkieł wykonanych według projektu Zbigniewa Horbowego w latach 60-90. Szczególnie zaakcentowane zostały kieliszki, którym artysta poświęcał wiele uwagi i które stały się jego projektowym „znakiem rozpoznawczym”.

Szkła pochodzą z kolekcji Muzeum Miejskiego Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz ze zbiorów prywatnych.

Zbigniew Horbowy – polski artysta, jeden z najwybitniejszych europejskich projektantów szkła, twórca własnej szkoły wzorniczej, pedagog. Został laureatem prestiżowej Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Dolnej Saksonii, która wręczona została pośmiertnie we wrześniu 2019 roku. Mimo, iż nadal przeżywamy rozstanie z tym wyjątkowym projektantem, to pamiętamy, że zostawił nam rzecz dla artysty najcenniejszą – swoje dziedzictwo, ślad kreatywności, przemyśleń i twórczych wizji. Każdy z nas może je odnaleźć oglądając wspaniałe szkła zaprojektowane przez Zbigniewa Horbowego, niemające sobie równych nie tylko w polskim wzornictwie.  

O prezentowanych zbiorach opowie Pani Magdalena Szmida-Półbratek (kustosz Muzeum Sztuki Mieszczańskiej).

________________________
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
________________________

Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

_____________________________________
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu i wydarzeń: Muzeum Papiernictwa w Duszkach-ZdrojuSzlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław ,Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum FilmoweWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plMuzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, Huta Julia
Patroni medialni: TVP KulturaTVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut
_____________________________________

Autor: Zbigniew Horbowy, fot. Tomasz Gąsior

 

WARSZTATY WYPLATANIA ŚWIĄTECZNYCH WIANKÓW

Zapraszamy na warsztaty wyplatania świątecznych wianków!

Ze szlachetnego igliwia  stworzymy dzieła, które wniosą magiczny nastrój do waszego domu. Naturalne gałęzie nobilisu, liście eukaliptusa, szyszki, orzechy i błyszczące bombki – posłużą nam do dekoracji unikatowych kompozycji roślinnych. Poczujemy magię świąt! Wraz z zapachem zieleni pozwolimy sobie zanurzyć się w adwentowy klimat i zapomnieć o sprawach codziennych. Dodatkowo taki wianek sprawi przyjemność całej rodzinie i stanie się cudną świąteczną dekoracją.

Serdecznie zapraszamy!


ZAPISY

Zapisy odbywają się drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 


*** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji!

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

AKWARELA

Zapraszamy na kolejne warsztaty „Akwareli w Krzywym Kominie”.

To czas, kiedy będziecie mieli okazję zrelaksować się i stworzyć roślinne szkice malarskie w technice akwareli. Na warsztatach będą czekać  też na Was ramki, żeby od razu móc powiesić swoje małe dzieło na ścianie, albo podarować komuś w prezencie. Na miejscu mamy też pyszną herbatkę i słodki poczęstunek, aby w pełni cieszyć się czasem tu i teraz.

Akwarela wykorzystuje rozcieńczone w wodzie pigmenty. Powstałe prace mają charakterystyczną świetlistość i subtelność. Pełne eterycznego wyrazu i magii kolory płynnie się przenikają. Na warsztatach będziecie mieli okazję zapoznać się z techniką akwareli i stworzyć własne prace na specjalnym papierze.

Każdy uczestnik warsztatów wykona serię ćwiczeń i szkiców oraz prace (1-3- zależy od tempa pracy) na papierze akwarelowym w formacie A5 .

Warsztaty kierowane są do każdego. Nie musisz mieć żadnych wcześniejszych doświadczeń. To relaksująca technika, dająca dużo satysfakcji i relaksu. Na miejscu dostaniesz wiele konkretnych wskazówek i rozwiązań, które ułatwią uzyskanie pożądanych efektów.

Wszystkie potrzebne narzędzia i materiały na miejscu.


ZAPISY

Zapisy odbywają się drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 

 

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

CIAO! ZIMOWA KOSMETYCZKA

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7 do 13 lat.

Będziemy czarować z natury! Zanurzymy się w świat cudownie aromatycznych olejków, suszonych ziół i kwiatów. Wykorzystam bogactwo roślin, by stworzyć delikatne, pachnące zimą kosmetyki. Mamy mnóstwo pomysłów i proste receptury. A tworzenie takich kompozycji i mikstur to wielka frajda  i niesamowicie kusząca przygoda. Zapach słodkich pomarańczy będzie unosił się w powietrzu!

 

 

PONIEDZIAŁEK. Glicerynowe mydełka / zaczarowane lustereczka

Na warsztatach uczestnicy skomponują piękne, kolorowe mydełka tzw. metodą „Melt & Pour”. Poznają sposoby wzbogacenia bazy glicerynowej o różnorodne składniki pielęgnacyjne. To fajna zabawa dobierać i łączyć produkty, które z pewnością polubi wrażliwa skóra dziecka. Wszystkie są naturalne, przyjazne dla środowiska. Do dyspozycji będą różne, ciekawe kształty foremek. W drugiej części warsztatów włączymy tryb kreatywny i stworzymy w duchu do it yourself piękne, kolorowe lustereczka.

WTOREK. Pachnidełko cud-marzenie / błyszczyk do ust

To będzie prawdziwa uczta dla zmysłów! Wypełnimy flakonik subtelnym, ukochanym zapachem. Od razu chce się  go używać! W drugiej części warsztatów przygotujemy  błyszczyk do ust.

ŚRODA. Cytrusowe kulki do kapieli /  leśne woreczki

Kąpiel pełna zabawy! Na warsztatach skomponujemy cytrusowe kulki do kąpieli, które wypełnią cudownym aromatem całą łazienkę, a wodę wzbogacą cennymi minerałami i składnikami pielęgnacyjnymi. W drugiej części warsztatów przygotujemy pachnące woreczki. Tyle dobroci!

CZWARTEK. Kojący kremik na mrozy 

Zima to wyzwanie dla naszej skóry. Mroźny wiatr i niskie temperatury jej nie oszczędzają. Odżywczy, delikatny kremik  doskonale sprawdzi się do codziennej pielęgnacji i zapewni skórze 100% ochronę:) 

PIĄTEK. Kwiatowa sól do kąpieli /  księga piękna

Podczas warsztatów skomponujemy sól do kąpieli z  płatkami suszonych kwiatów i przeróżnych darów natury. To niezwykłe bogactwo minerałów, witamin i aromatów skutecznie odżywi skórę i doda jej energii. Na zakończenie turnusu  wykonamy również  KSIĘGĘ PIĘKNOŚCI z przepisami z całego tygodnia na naturalną i zdrową pielęgnację:)

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

ZAPISY!!!

Prosimy o zapisy na warsztaty drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko opiekuna
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu
☑️Imię i nazwisko uczestnika
☑️Wiek uczestnika
☑️Tytuł i datę turnusu lub wybranych warsztatów

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Istnieje możliwość zapisania dzieci na cały wybrany turnus lub na warsztaty w poszczególne dni.

CENA:

💛 650 zł cena turnusu. Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty. (*)

💚 145 zł za cały jeden dzień

💜 Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztat – 79 zł (+ możliwość wykupienia posiłku 32 zł)

*Promocje nie łączą się!

Godziny w jakich Twoje dziecko będzie z nami ustalasz Ty!

CO OBEJMUJE CENA?

 • fantastycznych prowadzących i animatorów
 • warsztaty i kreatywne animacje
 • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
 • wyżywienie.

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

 • 07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko
 • 09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.
 • 10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;
 • 12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30     przerwa na posiłek
 • 14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.
 • 15:30 – 16:00     podwieczorek;
 • 16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle

 

MÓJ WYMARZONY POKÓJ – PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

PONIEDZIAŁEK – Moodboard  I  Boho księżyc

Aby mieszkać pięknie wcale nie potrzebujemy  wielkich pieniędzy. Wszystko zależy od Nas! Liczą się dobre chęci, wyobraźnia i garść niebanalnych inspiracji! Na dobry początek stworzymy moodboard – tablicę inspiracji niezbędną każdemu projektantowi. Dowiemy się, jak planować nastrój i klimat wymarzonego wnętrza.

W drugiej części zajęć wykonamy księżycowe dekoracje na bazie drewnianej obręczy. Nasze księżyce będziemy przeplatać złocistymi sznurkami, tasiemkami i koronkami. Posypiemy je też kosmicznym pyłem, by nadać im mocy i blasku! Taka dekoracja z pewnością przypadnie dzieciom do gustu (i serca :)) A ich pokoik zamieni w przytulne miejsce, w którym spełniają się marzenia.

WOREK –  Kosmiczne zegary

Trzy, dwa, jeden… odpalamy statek kosmiczny! Odległe planety, gwiazdy i galaktyki potraktujemy jako inspirację do zaprojektowania tarczy zegara. Co więcej czeka nas wymyślanie nowych konstelacji, eksperymentowanie z kolorami i ostatecznie montaż cyferek i wskazówek. 

ŚRODA – Doniczka z makramy + sadzenie roślin

Urban jungle, czyli  dom pełen roślinnej energii to niezwykle żywy trend w aranżacji wnętrz.  Na zajęciach postaramy się przemycić odrobinę dzikiej natury do domowego zacisza. Sięgniemy po tradycyjna sztukę wiązania sznurków – makramę. Poznając różne rodzaje splotów, wyczarujemy modne, naturalne kwietniki. A w recyklingowych doniczkach posadzimy roślinki.

CZWARTEK – Tęcza / tiulowe pompony

Tęcza to cudownie, magiczna dekoracja do dziecięcego pokoju. Zawieszkę wykonamy z  liny i kolorowych sznurków. Dodatkowo wykonamy puszyste pompony, które nadadzą każdemu wnętrzu przytulnego i bajkowego charakteru:)  

PIĄTEK – Lampiony

Odpowiednie oświetlenie wprowadza do pomieszczenia ciepły i niezwykły klimat. Na zajęciach wyczarujemy oryginalne lampiony ze słoików. 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

ZAPISY!!!

Prosimy o zapisy na warsztaty drogą mailową: rekrutacja2.krzywykomin@gmail.com

W treści prosimy podać:

☑️Imię i nazwisko opiekuna
☑️Adres mailowy
☑️Numer telefonu
☑️Imię i nazwisko uczestnika
☑️Wiek uczestnika
☑️Tytuł i datę turnusu lub wybranych warsztatów

Szczegóły płatności zostaną podane w procesie rekrutacji. 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Istnieje możliwość zapisania dzieci na cały wybrany turnus lub na warsztaty w poszczególne dni.

CENA:

💛 650 zł cena turnusu. Przy zapisie rodzeństwa otrzymasz 80 zł rabatu od całości kwoty. (*)

💚 145 zł za cały jeden dzień

💜 Możesz zapisać swoje dziecko na pojedynczy warsztat – 79 zł (+ możliwość wykupienia posiłku 32 zł)

*Promocje nie łączą się!

Godziny w jakich Twoje dziecko będzie z nami ustalasz Ty!

CO OBEJMUJE CENA?

 • fantastycznych prowadzących i animatorów
 • warsztaty i kreatywne animacje
 • wodę, soki i ciepłe napoje podczas warsztatów
 • wyżywienie.

RAMOWY PLAN DNIA WARSZTATOWEGO

 • 07:30 – 09:00      zbiórka, zabawy integracyjne, śniadanko
 • 09:00 – 10:00      zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz. 1.
 • 10:00 -12:00       zajęcia warsztatowe cz.1.
 • 12:00 – 12:30     przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę;
 • 12:30 – 14:00     zajęcia warsztatowe cz.2.
 • 14:00 – 14:30     przerwa na posiłek
 • 14:30 – 15:30     zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe, cz.2.
 • 15:30 – 16:00     podwieczorek;
 • 16:00 – 16:30     czas absolutnie freestyle

 

POLOWANIE NA PEREŁKI. WYMIANA UBRAŃ I ROZMOWA O MODZIE Z DRUGIEJ RĘKI Z WĄSKIM GARDŁEM

Masz w domu ubrania, których już nie nosisz? Chciałbyś odświeżyć swoją szafę, ale w portfelu pustki? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zapraszamy na wydarzenie „Polowanie na perełki”!

Podczas eventu będziecie mieli okazję wymienić się ubraniami oraz uczestniczyć w rozmowie na temat odzieży z drugiej ręki.

Gościem specjalnym będzie Ewelina Wąs, znana na Youtube jako Wąskie Gardło. Na jej kanale znajdziemy filmiki dotyczące m.in. zakupów w lumpeksach oraz dbania o ubrania. Wspólnie z Eweliną poruszymy temat etycznej mody, second handów oraz usłyszymy kilka porad odnośnie zakupów ubraniowych.

Wymiana ubrań to świetna okazja to zdobycia istnych perełek praktycznie za darmo. Aby całość wydarzenia przebiegała sprawnie obowiązywać będą zapisy oraz system kuponów. Każda z chętnych osób będzie musiała wypełnić formularz, gdzie wpisze ilość przyniesionych rzeczy. Jedna oddana rzecz to jeden kupon na rzecz przyniesioną przez inną osobę!

 
Prowadzący:
 • Hania Główka – koordynatorka ds. Marketingu projektu Kobieta z Wiggorem
 • Natalia Lucinkiewicz – koordynatorka ds. PR projektu Kobieta z Wiggorem
 
 

Organizator: Stowarzyszenie Studenckie Wiggor, Kobieta z Wiggorem

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

*** Zadbajmy  wspólnie o nasze zdrowie:) Sprawdź jak przygotować się do wizyty w Krzywym Kominie. Garść przydatnych informacji!

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych obowiązujących w CRZ Krzywy Komin:

 • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
 • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
 • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
 • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
 • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
 • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Program realizowany jest w ramach projektu „Nasz Krzywy Komin” współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND 

KASZKIETY I BERETY. Bezpłatny warsztat modystki

Marzy Ci się wyjątkowe nakrycie głowy? Oryginalny beret, kaszkiet, a może bicket hat? Weź udział w bezpłatnym warsztacie, poznaj warsztat modystki i samodzielnie wykonaj wybrany model.

Pod okiem Wiesławy Gątkiewicz wybierz fason, który odda Twój styl i charakter. Dobierz, kolor, materiał i twórz!  Poczuj się jak modystka i poznaj tajniki jej pracy. Daj się porwać temu niezwykłemu rzemiosłu!

Modystka, modniarka (z fr. modiste). Zajmuje się ręcznym tworzeniem i sprzedażą nakryć głowy. W dawnych czasach nosił je każdy. Dżentelmen, dama, panna młoda, wdowa, dzieci. Dziś kapelusze, czapki, chustki, kaszkiety, fascynatory pełnią głównie funkcje ozdobne, ochronne. Kiedyś miały głównie znaczenie kulturowe. Forma, kształt, wysokość, materiał, ozdoby były odzwierciedleniem stanu cywilnego, pełnionej funkcji, przynależności do grupy społecznej, narodowościowej. Jeszcze 100 lat temu zakłady modniarskie można było spotkać niemalże na każdej ulicy, współcześnie to niezwykłe rzemiosło jak i pracownie, w których modystka ręcznie wykona nakrycie głowy, umiejętnie doradzi i dobierze model do stroju, kształtu twarzy i sylwetki znikają.

 

___________________

Na warsztat zaprasza Fundacja Open Mind w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

___________________

Uwaga! Powstałe podczas warsztatu prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy „DOBRE to RZEMIOSŁO”, w dniach 11-30 grudnia 2021 r. w Klubie Pod Kolumnami (pl. Św. Macieja 21, Wrocław)

___________________
Informacje i zapisy:

https://www.dolnyslaskwita.pl
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita

 ___________________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Organizator: Fundacja Open Mind

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Partnerzy projektu i wydarzeń: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta JuliaLeśna Huta  Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy KominConcordia Design Wrocław ,Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu,  DCF Dolnośląskie Centrum FilmoweWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plMuzeum Miejskie WrocławiaZamek Książ,  Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy” 

Patroni medialni: TVP KulturaTVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut

___________________

*Swoje prace odbierzesz po zakończeniu wystawy

___________________

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularza internetowy, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona zgodnie z zaakceptowanym  w procesie rekrutacji regulaminem udziału w bezpłatnych warsztatach.