Tutaj znajdziesz listę naszych najlepszych ofert i promocji:

Może ci się spodobać:

tel. +48 71 733 44 30

Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

10. Urodziny Krzywego Komina

Świętuj z nami 10. Urodziny Krzywego Komina!

W końcu nadeszła nasza ulubiona pora roku – wiosna! A wraz z nią zbliża się kolejna rocznica naszych urodzin. Od ponad dekady CRZ Krzywy Komin działa na Nadodrzu łącząc przedsiębiorczość, design, edukację, kulturę i rzemiosło. Już 20 maja zapraszamy Was na wspólne świętowanie 10-tych urodzin Krzywego Komina w klimacie wiosennego relaksu! Zabawie będą towarzyszyć kreatywne warsztaty, dzięki którym nabierzecie nowych umiejętności, wyjdziecie zainspirowani i pełni wspaniałych pomysłów!

Każdy kto kocha sztukę, piękno i naturę znajdzie w programie coś dla siebie.

Uwielbiamy przyjęcia na świeżym powietrzu! W trakcie urodzinowego pikniku zapraszamy was do wspólnych działań ogrodniczych. Otwieramy ogród warzywny! Będziemy szykować grządki, sadzić warzywa i drzewka na tarasie. Wspólnymi, sąsiedzkimi siłami stworzymy zielony zakątek w Krzywym Kominie.  

Jeśli macie nadwyżkę sadzonek i szczepek koniecznie przynieście je na Roślinny SWAP. Anginki, trzykrotki i malutkie kilkulistne pieniążki – przekrój może być naprawdę zaskakujący! Dodatkowo wymieniamy się spostrzeżeniami, doświadczeniami i cennymi poradami jak dbać o rośliny.

Pośród atrakcji nie zabraknie także zajęć dla najmłodszych. Dla małych odkrywców szykujemy podwórkowe harce – zajęcia z animatorami, tańce, gry, zabawy sensoryczne i rodzinne warsztaty diy.

Będzie też coś dla nieco starszych gości. Dominika z Secret Spot zabierze nas w artystyczną podróż malarstwa sztalugowego. Inspiracji twórczej będziemy szukać w najbliższym otoczeniu, wśród nadodrzańskich kamieniczek i okolicznych skwerków. Plener malarski to doskonała zabawa formatem, fakturą, kształtem i kolorem, podczas której powstanie twój własny, namalowany z serca obraz.

Agata Łoś nauczy przybliży nam japońską sztukę farbowania tkanin Shibori. Charakterystyczne, geometryczne wzory uzyskuje się poprzez owijanie, składanie i marszczenie materiału. Każdy uczestnik stworzy niepowtarzalny wzór na koszulce!

Pod okiem Agata stworzymy również naturalny obraz z suszonych kwiatów, dzikich traw i innych wiosennych roślin. Kolorowe, piękne i delikatne upiększą każdą przestrzeń.

Rękodzieło jest naprawdę cudowne! Z tkane na okrągło utkamy śliczne makatki na tamborku!

Uwielbiamy makramy! Starannie wiązane bawełniane sznurki to czysta poezja, a  rośliny wymagają odpowiedniej oprawy. Wiszące kwietniki w kolorach wiosny świetnie wpasują się w wystrój w klimacie boho! Podczas otwartych warsztatów będzie mogli poznać podstawowe sploty i wypleść kwietnik, który zostanie przekazany do Publicznego Przedszkola Wrocławskie Skauty 5.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą pomagać rowerzystom i bezpłatnie znakować ich rowery. Na każdy zostanie naklejona specjalna nalepka, na której znajduje się unikatowy numer roweru. Jeśli chcecie oznakować swój rower – koniecznie zabierzcie ze sobą dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru.

Tego dnia chcemy Was zaopatrzyć w stylowe akcesoria rowerowe. Każdy z gości będzie mógł odbić rowerowy szablon na bawełnianej torbie.

 

W tym roku w przestrzeni Krzywego Komina otwieramy bibliotekę dla przedszkolaków. Jeżeli chcesz nam zrobić urodzinowy prezent – będzie nam ogromnie miło jeśli  wzbogacisz nasz zbiór nową lekturą:)

Program:

Otwarcie ogrodu warzywnego
12:00
Znakowanie rowerów
12:00-13:00
Kwiaty w obrazie - warsztaty roślinne
12:00-13:30
Plener malarski z Secret spot
12:00-14:00
Malowanie toreb
12:00-16:00
Quest po Nadodrzu
12:00-16:00
Strefa food truck
12:00-16:00
Atrakcje dla najmłodszych
12:00-16:00
Tkane na okrągło - warsztaty tkania makatek na tamborku
12:00-16:00
Zumba
13:00 / 14:00
Makrama - kwietniki
13:00-15:00
Wymiana roślin
13:00-15:00
Shibori - japońska technika barwienia tkanin
14:00-16:00
Wernisaż wystawy kolaży Magdy Tesy ``3 i 4`` + warsztaty
17:00

Szczegóły wydarzenia

Data: 20 maja
Godzina: 12:00 - 18:00
Miejsce: CRZ Krzywy Komin
Organizator: Fundacja Open Mind
Adres: ul. Dubois 33-35a, 50-207

User registration

You don't have permission to register

Reset Password