SHIBORI - JAPOŃSKA TECHNIKA BARWIENIA TKANIN

09.12.2018, 16.00-18.00

Shibori to japońska technika barwienia tkanin, w której wzory na materiale uzyskuje się poprzez jego owijanie, składanie i marszczenie. Słowo „shibori” po japońsku znaczy „skręcać”, „ściskać”.

Zajęcia rozpoczniemy krótkim omówieniem sposobów i rodzajów farbowania tkanin. Dowiemy się, jakie naturalne barwniki można stosować i jakie są efekty ich użycia, a także poznamy różnorakie techniki przygotowania tkanin do uzyskania jak najbardziej oryginalnych i pięknych wzorów.

Część praktyczną rozpoczniemy od próbnego farbowania kawałków materiału by, po zapoznaniu się z efektami barwienia, zafarbować swoją własną ekologiczną torbę na zakupy oraz poszewkę na ulubioną poduszkę. W trakcie suszenia materiałów, z kolorowych sznurków i włóczek, własnoręcznie wykonamy ozdobne frędzle, które przyszyjemy do naszych toreb i poszewek. Tak przygotowane, jedyne w swoim rodzaju torby i poszewki, staną się niezwykłą ozdobą i idealnym pomysłem na prezent.

Dzięki warsztatom dowiemy się jak odświeżyć  starą zasłonę, obrus czy  stary ciuch tworząc unikatowe i oryginalne wzory shibori.

Sami zrobicie i zabierzecie do domu 🙂 Satysfakcja gwarantowana !

shi1

Prowadzący: Agata Łoś

Wrocławianka zakochana we wszystkim co zielone. Uprawia ogródki, zazielenia parapety, zjada zielone rośliny i obdarowuje zielonym wszystkich naokoło. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej, plastyczka z miłości odziedziczonej po ojcu, z wykształcenia filolożka oraz nauczycielka przedszkolna i wczesnoszkolna. Matka dwóch nastoletnich córek, żona początkującego browarnika i opiekunka zezowatego psa. Uwielbia las, jazdę na rowerze i słodycze.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

12

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE