Budujemy kryjówkę 2

29.08.2015, 10:00 - 16:00

29 sierpnia, Fundacja OPEN MIND w ramach projektu KIDS Design Space – dzieci projektują przestrzeń, zaprasza dzieci do udziału w II etapie warsztatów architektonicznych „Budujemy Kryjówkę”. W lipcu w I etapie: DOŚWIADCZANIE pokazaliśmy dzieciom na czym polega praca architekta, co to jest makieta, po co i jak się ją tworzy, dlaczego tak ważna w każdej budowli jest konstrukcja, dobór materiałów z jakich powstaje. W najbliższą sobotę, w ramach II etapu: KREOWANIE, dzieci będą miały okazję przetestować pozyskaną wiedzę w praktyce. Wspólnie z projektantami pracowni architektonicznej PORT dzieci będą tworzyć kryjówkę/bazę. Najpierw trochę o nich porozmawiamy – dowiemy się, czym jest kryjówka i po co się ją buduje. Przeanalizujemy dedykowaną pod naszą bazę przestrzeń w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura, w której docelowo kryjówka zostanie zrealizowana. Po wstępnych przygotowaniach przejdziemy do działania. Do dyspozycji będziemy mieli kartony, kleje, papier, tkaniny, gałęzie, szyszki i wiele innych zaskakujących materiałów, z których stworzymy makietę kryjówki 1:1. Model następnie pomalujemy i zaczniemy zastanawiać się nad odpowiednim materiałem budowlanym na naszą przyszłą bazę.

Podczas warsztatów pobudzimy wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, rozwiniemy nasze zdolności manualne. Dzieci poprzez atmosferę zabawy z zawodowymi projektantami poznają podstawowe zagadnienia z dziedziny architektury oraz wykształcą umiejętność wykorzystywania najprostszych materiałów i technik do kreatywnych rozwiązań. Będziemy rozmawiać i tworzyć, zintegrujemy się by wspólnie poznać cały proces twórczy.

Zasady uczestnictwa w projekcie KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń na www.kidsdesignspace.pl

Partnerzy Projektu:

01_logo_wersja_podstawowa proba

Po wielu latach Barbara powraca jako centrum informacji o programie Europejskiej Stolicy Kultury, ale przede wszystkim jako miejsce spotkań. W nowocześnie zaprojektowanym wnętrzu znajdziecie kawiarnię z menu opartym o produkty z regionu Dolnego Śląska, z kącikiem dla dzieci, (który powstanie w tamach projektu Kids Design Space), otwartą także dla zwierząt. Barbara to także przestrzeń na działania kulturalne, od wystaw przez pokazy filmowe i spektakle, a także warsztaty i luźną wymianę myśli. Odwiedźcie zupełnie nowe centrum dla kultury we Wrocławiu!

www.wroclaw2016.pl

www.wroclaw2016.pl/barbara

projektanci-na-www-10

PORT oznacza otwartość. Odwagę spoglądania daleko w nieznane. Oddychanie świeżym powietrzem. Miejsce, w które różne jednostki przybywają i odpływają. W porcie zawarte jest wiele znaczeń. Różnorodność i stabilizacja, technika i siła żywiołu, świeżość, zapach i smak oceanu… Współpraca i indywidualność. Wolność, radość, czasem tęsknota.

PORT  to miejsce, pracownia, co-working. Staramy się pracować interdyscyplinarnie.  Tworzymy miejsce, które ma łączyć osoby o różnych pasjach i umiejętnościach.  Pomysłodawcy, czyli Józef Franczok i Marcin Kolanus z wykształcenia architekci tworzą pracownię projektową zajmującą się architekturą wraz z powiązanymi dyscyplinami takimi, jak projektowanie wnętrz, mebli, design. Tak opowiadają o swojej pracy: „Projekty to czas naszego życia, dlatego podejmując się zlecenia staramy się zrobić coś pięknego, ważnego, czy interesującego. Robimy rzeczy, w które wierzymy, które uważamy, za dobre i z których możemy czerpać satysfakcję. Sięgamy do osiągnięć filozofii, inżynierii, techniki, socjologii, psychologii, biologii, ekonomii… Czasami kierujemy się intuicją, czasami poczuciem humoru. Staramy się poszukiwać najlepszych rozwiązań w dialogu z ludźmi oraz własnymi przekonaniami. Nie schlebiamy jeśli sądzimy, że działanie jest fałszywe. Analizujemy problemy. Wierzymy, że są dobre rozwiązania.”

www.portinfo.pl

www.facebook.com/PORTaktualnosci

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ KK

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów