Wernisaż wystawy ceramiki Violetty Ciach-Melewskiej & Julii Miler & Wiktorii Melewskiej

01.10.2016, 18.00

„Krzywy Komin” i „Galeria Wędrująca” zapraszają na wernisaż i  wystawę ceramiki Violetty Ciach-Melewskiej (założycielki Pracowni Ceramicznej i Galerii „Piecownia”) oraz artystek współpracujących z „Piecownią”: Julii Miler i Wiktorii Melewskiej. Wernisaż wystawy obędzie się w „Krzywym Kominie”(ul. Dubois 33-35A) 1 –go października (sobota) 2016 r., godz.18.00.

Wystawa potrwa do 14.10.2016 r.

Violetta Ciach-Melewska 

Całe swoje życie związała ze sztukami plastycznymi. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Ceramiki i Szkła. Ostatnie dwadzieścia lat tworzy ceramikę artystyczną. Przed założeniem galerii była instruktorką ceramiki w MDK Śródmieście. Pracownia Ceramiczna i Galeria „Piecownia, którą założyła, realizuje różnego rodzaju wyzwania artystyczne. Do „Piecowni” przychodzą osoby z różnych grup wiekowych i zawodowych. Zaprasza też autorytety, które zapisały się w naszej kulturze i historii. W ramach działalności „Piecowni” organizuje warsztaty indywidualne, rodzinne, grupowe oraz szkolenia. Wykonuje ceramikę na zamówienie: spersonalizowaną, użytkową i unikatową – do wystroju wnętrz, naczynia użytkowe, formy ogrodowe, gadżety reklamowe oraz biżuterię. „Piecownia” jest wiodącą pracownią, w której powstała większość kafli tworzących Mozaikę Nadodrza mieszczącą się na ścianie budynku przy ul. Rydygiera 43 wykonanych przez mieszkańców oraz osoby związane z Nadodrzem.

Wystawy zbiorowe i indywidualne:

 • „Ceramika Młodych” w 1996, 1998 i 2000 roku Wrocław
 • Wystawa zbiorowa w Lubinie 1997 roku 50 – lecie ASP – wystawa profesorów i studentów ASP 1998 roku.
 • Wystawa Dyplomowa 1999 Wrocław
 • Ceramika Młodych 2000 Lubin
 • Banalne -Niebanalni 2000 Szczecin
 • Rokpo 2000 Wroclaw, Bielsko-Biała, Warszawa, Kraków
 • Naczynie-przestrzeń otwarta 2001 Wrocław, Kraków, Warszawa
 • Kolorowe 2003 Trzebnica
 • Glina+Ogień=Ceramika 2004 Wrocław
 • Kobiecy design 2005 Poznań
 • „7” – Wystawa Malarstwa Ceramiki i Szkła 2005 Wrocław
 • Anioły 2006, 2007 Helsinger Dania, Warszawa, Wrocław, Kraków

Julia Miler

Ukończyła Wydział Ceramiki i Szkła we Wrocławiu, w pracowni prof. zw. Przemysława Lasaka, pod którego opieką obroniła w 2007 roku dyplom, realizując rzeźbę ogrodową. Z „Piecownią” jest związana od 2014 roku, uczestnicząc w jej projektach. Mimo tego z czym kojarzy się glina, traktuje ją przekornie. Jej działanie z wykorzystaniem gliny przypomina raczej pracę na kartce papieru. Wypowiedzi plastyczne są więc „glinianymi rysunkami” , które zyskują na ekspresji, dzięki bogactwu, jakie dają szkliwa. Świat fauny i flory stanowi główną inspirację jej prac. Elementy flory noszą więc znamiona zwierzęce, a niekiedy również ludzkie. Zwierzęta mocno zdobione, nabierają onirycznego charakteru. Rzadziej sięga po przedstawienia figuratywne. Środki wyrazu obejmują działania na płaszczyźnie w postaci reliefu, czy po prostu rysunku w glinie. Ulubiona kreska,  linia wypełnia płasko formowaną glinę, tworząc fakturę.

Wiktoria Melewska

Od dzieciństwa przebywająca  wśród artystów, w atmosferze tworzenia, co nie mogło pozostać bez wpływu na jej zainteresowania. Wybrała glinę jako materiał wykorzystywany do tworzenia prac. Tworzy oryginalną, niepowtarzalną ceramikę, korzystając z  możliwości, jakie daje „Piecownia”.

 

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE